Vanamõisa jõulumaa Piimakojas pakutakse võlupiima

joulumaa12.-18. detsembrini saab Harjumaal Vanamõisas külastada Vanamõisa Jõulumaad. Esmakordselt avatakse jõulumaal külastajatele Piimakoda, kus saab tutvuda mitmesuguste vanade esemetega, millega vanasti tehti võid või kus hoiti piima, lisaks saab piimakojas mängida lauamänge või tutvuda erinevate trükistega.

Piimakojas näidatakse ka toredat lastelavastust sellest, kuidas piimal on võluvõime ja kuidas Võlupiim ravib jõuluajal terveks haigestunud kassikese. Kõik külastajad saavad maitsta ka kosutavat piima või jogurtit.

12.-17. detsembrini on jõulumaa avatud eelbroneeringutega koolidele ja lasteaedadele, kuid 18. detsembril on kavas perepäev, kuhu oodatakse kõiki huvilisi. Piimakoda avatakse piimaprogrammi Piim – päeva pärl! raames.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda alustas 2015. aastal kolme aasta pikkuse piimaprogrammi elluviimisega, mis on eelkõige suunatud noortele. Piimaprogrammi eesmärgiks on aidata kaasa piima ja piimatoodete tarbimise
suurendamisele. Piimaprogrammi läbiviimist rahastavad Euroopa Komisjon, Maaelumajandusministeerium ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda.

Vaata lähemalt: Vanamõisa Jõulumaa

Eelmine luguÜhine põllumajanduspoliitika pärast 2020. aastat: kestlik, nutikas, lihtsam
Järgmine luguÜhise põllumajanduspoliitika nõuandev grupp