EPKK aitab messil osaleda

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskojal on pea kahekümne aasta pikkune kogemus ettevõtete ühisstendide korraldamisel nii rahvusvahelistel kui kodumaistel põllumajandus- ja toidumessidel.

Pakume oma liikmetele ja teistele firmadele võimalust tutvustada oma tooteid, hankida uusi ärikontakte, kohtuda äripartneritega, laiendada turgu ning hoida end kursis tootearenduse uute suundadega.

Meiega on paljudel messidel osalenud mitmed Eesti nimekad ettevõtted, kes on ühtlasi edukad eksportijad. Olgu nimetatud vaid mõned nendest: E-Piim Toomine, Saku Õlletehas, Linnamäe Lihatööstus, Balbiino, Liviko jpt. EPKK korraldusel on Eesti ettevõtted osalenud maailma suurimatel toidumessidel Anuga (Saksamaa), SIAL (Prantsusmaa) ja Internationale Grüne Woche (Saksamaa). Samuti on koja eestvedamisel Eesti ettevõtete ühistendidega osaletud Venemaa, Ukraina, Soome, Läti, Leedu, Rootsi, Poola, Prantsusmaa, Saksamaa ja teiste riikide messidel.

Kuidas EPKK aitab?

Messidel osalemine on suhteliselt kulukas ja aega ning oskusi nõudev ettevõtmine. Professionaalide korraldatud ühisekspositsioon aitab kulusid ja aega kokku hoida. Messimelus jääb suur ja esinduslik stend paremini silma ja meelde. Messil osalemise kulude vähendamiseks taotleb EPKK võimalusel toetusi.

EPKK pakub ettevõtetele messidel osalemisel täisteenust, st koda korraldab messil osalemiseks vajaliku registreerimise, pinna broneerimise, teenused stendil, stendi kujunduse ja ehituse, kaupade transpordi, ettevõtete esindajate reisi ja majutuse. Stendide kujundamisel lähtume alati ettevõtete soovidest ja vajadustest. Koda korraldab ka messil vajalike lisatarvikute rentimise (nt külmlett). Reeglina on messistendil võimalused klientidega kohtumiste korraldamiseks.

EPKK ajab ettevõtete eest korda peaaaegu kõik, mis edukaks messil osalemiseks vajalik. Siiski kujuneb mess lõppkokkuvõttes kasulikuks, kui ka ettevõte ennast messiks korralikult ette valmistab.

Messil osalemise kulude osaliseks katmiseks oleme igal aastal taotlenud turuarendustoetust. Juhul, kui messil osalemist toetatakse, siis peavad EPKK liikmed omaosalusena tasuma 25% messil osalemise kuludest, mitteliikmetele maksab messiteenus 35% kõikidest kuludest.

VAATA MESSIKALENDRIT >>

Vaata kulude kohta lähemalt meie hinnakirjast >>

Toetuse taotlemine toimub veebruari alguses, seetõttu peame juba hiljemalt jaanuariks teadma, millistel messidel ettevõtted osaleda soovivad. Reeglina korraldab EPKK ühisstendid nendel messidel, mis toimuvad sügisel. Siiski võib üksikuid kohti olla ka lühema etteteatamise tähtajaga.

Võta ühendust, et arutada võimalusi messidel osalemiseks!

Loe lähemalt >>

Eelmine luguSuviviljade osakaalu tõus ja pikalt kestnud kuivus mõjutavad tänavusi saagiootusi
Järgmine luguAP kandidaat Jaanus Põldmaa: Kamajahu kasvatatakse Eesti suurimas linnas