Messiteenus

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskojal on üle kahekümne aasta pikkune kogemus ettevõtete ühisstendide korraldamisel nii rahvusvahelistel kui kodumaistel põllumajandus- ja toidumessidel. Messidel osalemine võimaldab toidutootjatel tutvustada oma tooteid ning hankida uusi ärikontakte ekspordi edendamiseks, kohtuda seniste koostööpartneritega ja samas hoida end kursis tootearenduse uute suundadega.

Meiega on paljudel messidel osalenud mitmed Eesti nimekad ettevõtted, kes on ühtlasi edukad eksportijad. Olgu nimetatud vaid mõned nendest: Saaremaa Piimatööstus, Farmi Piimatööstus, Saaremaa Lihatööstus, E-Piim Tootmine, Saku Õlletehas, Linnamäe Lihatööstus, Nõo Lihatööstus, Balsnack Holding International jpt. EPKK korraldusel on Eesti ettevõtted osalenud maailma suurimatel toidumessidel Anuga (Saksamaa), SIAL (Prantsusmaa) ja Rahvusvaheline Roheline Nädal (Internationale Grüne Woche, Saksamaa). Samuti on koja eestvedamisel Eesti ettevõtete ühisstendidega osaletud Venemaa, Ukraina, Soome, Läti, Leedu, Rootsi, Poola, Prantsusmaa, Saksamaa ja teiste riikide messidel.

Messidel osalemine on kulukas ja aega ning oskusi nõudev ettevõtmine. Professionaalide korraldatud ühisekspositsioon aitab kulusid ja aega kokku hoida. Messimelus jääb suur ja esinduslik stend paremini silma ja meelde. Messil osalemise kulude vähendamiseks taotleb EPKK igal aastal PRIA-lt turuarendustoetust.

2021. aastal taotleme toetust osalemiseks järgmistel rahvusvahelistel messidel:
RigaFood 2021 Riias 9.-11.09.2021,
Anuga 2021 Kölnis 9.-13.10.2021 ja
Malmö NOFF mahemess Malmös 17.-18.11.2021;

siseriiklikel messidel:
Tallinna Toidumess oktoobri lõpus
Eesti Põllumajanduse Aastanäitus (EPA) Tartus 13.-14.10.2021.

Praegu teadaolevalt soovitakse need messid läbi viia tavamessina, nii et eksponendid ja külastajad tulevad messile kohale.

Tuleb tähele panna, et turuarendustoetusega antav abi on riigiabi või vähese tähtsusega abi ning ühisstendil osaleja peab olema EMTAK 2008 koodi järgi põllumajandustoodete tootja või töötleja ning osalejal ei tohi olla maksuvõlga riigi ega EPKK ees.

Toetuse taotluse rahuldamisel toetatakse Eesti toidutootjate osalemist EPKK ühisstendil välismesside puhul kuni 75% ja sisemesside puhul kuni 70% abikõlbulikest kuludest.

Seega tuleb osa kuludest kanda osalejal endal ning see on 25-35% vastavalt EPKK hinnakirjale, mille leiate SIIT.

Abikõlbulikud kulud on messidel osalemise ja teenuste tasud, tootenäidiste transport, stendi kujunduse ja ehitusega seotud kulud, messil kasutatava teabematerjali koostamine (nii trükimaterjal kui ka elektrooniline ja virtuaalne). Kuna riigi poolt toetatav ühisstend esindab ka Eesti riiki, siis kujundame stendid EAS poolt välja töötatud Eesti brändi “taste estonia” võtmes. Loomulikult saab stendi kujunduses maksimaalselt esile tuua osaleva ettevõtte isikupära ja tooted.

Ettevõtjate kanda jäävad osalejate reisi-, majutuse- ja toitlustuse kulud.

EPKK ootab toidutootjate sooviavaldusi 2021. aastal toimuvatel toidumessidel osalemiseks (nii siseriiklikel kui ka välismessidel, võimalik, et ka virtuaalsetel messidel) EPKK ühisstendidel turuarendustoetuse abiga ning ootame tagasisidet hiljemalt 14. jaanuariks 2021 e-maile evi@epkk.ee ning lisainformatsiooni messidel osalemise kohta saab ka helistades Evi Randpere tel 5097819.

EPKK üldinfo:
tel 600 9349
e-post: info@epkk.ee