Valime aasta põllumehe 2018


EPKK_180 xx 250Maaleht ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda kuulutavad välja konkursi “Aasta põllumees 2018”. Traditsioonilise konkursiga valime silmapaistvaima aasta põllumehe juba 18. korda. Soovime esile tõsta uuendusmeelseid, keskkonnateadlikke ja edasipürgivaid põllumehi.

Kandidaatide esitamise viimane tähtpäev on 21. mai 2018.

Aasta põllumehe tiitel antakse edukale tegevpõllumehele maamajanduse ja maaelu silmapaistva edendamise eest. Aasta põllumees peaks olema oma erialal kompetentne ja uuendusmeelne ning orienteeruma Euroopa Liidu ühises põllumajanduspoliitikas.

 

 

Aasta põllumeest 2018 peaksid iseloomustama järgmised näitajad: 

* põllumajandustootmine on ettevõtte põhitegevus;

* tootmine on uuenduslik ja keskkonnahoidlik;

* jätkusuutlikuks arenguks kasutatakse sobilikku tehnoloogiat;

* ettevõtte majandamine on eeskujulik;

* maaelu tunnustatud edendaja ja ühistegevuses osaleja.

Kandidaate saavad esitada põllumajandusega seotud liidud, ühingud, seltsid ja organisatsioonid. Ootame kandidaate põllumajanduse eri valdkondadest ja kõigist maakondadest. Konkursile võib esitada ka eelmiste aastate kandidaate.

Ettepanekud palume saata Maalehe toimetusse märgusõnaga “Aasta põllumees” või e-postiga silja.lattemae@maaleht.ee. Ettepanekule lisada lühike põhjendus, miks kandidaat võiks pälvida aasta põllumehe tiitli. Kandidaate tutvustame Maalehe veergudel, lõpliku valiku teeb žürii sügisel.

Võitja kuulutatakse pidulikult välja sügisel Aasta Põllumehe konverentsil.

 www.maaleht.ee, www.epkk.ee

Eelmine luguPiimandusterminid, toodete definitsioonid ja turustusstandardid vajavad seaduslikku kaitset väärkasutuse vastu taimset päritolu toodetel
Järgmine luguToiduohutus on Hiina jaoks peamine prioriteet