Täna toimub maal elamise päeva avasündmus

Maal Elamise päeva eesmärk on avada uksed tegusatele ja säravatele inimestele, et aidata neil leida omale sobivat elupaika maal. Sel aastal ootavad omavalitsused teid külla ja tutvustavad külastajale oma lasteaedu, koole, külamaju, tervise-, kultuuri- ja spordikeskusi ning ettevõtteid. Lisaks pakutakse infot vabade elukohtade kohta ning räägitakse võimalustest ise endale töökohta luua.

Maal Elamise päeva programmi loovad osalevad vallad koos kogukondadega üle Eesti. Programmi tabel aitab leida info selle kohta, mis sind kus ees ootab. Võta pere ühes ja veendu, et maal elatakse päriselt! Kodulehel maalelamisepaev.ee on valiku tegemiseks võimalk tutvuda lugudega inimestelt, kes hiljaaegu linnast maale kolinud.

Tänavune Maal elamise päev avatakse 22. septembril Läänemaal Oru kultuurisaalis, kus arutletakse maal elamise olulisuse ja erinevate külgede üle.

Maal elamise päeva korraldatakse maal elavatele inimestele ja ka neile, kes alles mõtlevad selle suure elumuutuse peale. Oru kultuurisaalis toimuval avasündmusel saavad sõna kohalikud omavalitsused, maal elavad inimesed jagavad enda maale kolimise ja seal elu alustamise kogemust, maaeluminister Urmas Kruuse ja riigihalduse minister Riina Solman. Paneeldiskussioonis arutlevad Maaelu Edendamise Sihtasutuse juht Meelis Annus, Otepää valla külade ühenduse juht Ivika Nõgel ja riigihalduse minister Riina Solman teemal “Millal me saame “rikkaks” ja eelkõige ettevaatavaks, innovaatliseks  ja targaks, et kujundada maaelu kestlikult?”

“Maal elamine ei tähenda enam ammu pendelrännet. Maal elades näed, et võimalused täisväärtuslikuks ja mitmekülgseks eluks on olemas. Meie riigis on suurepärased kohalikud omavalitsused, mis pakuvad elanikule vajalikku. Uued lasteaiad, koolid, elu- ja töökohad, raamatukogud ja kogukonnakeskused. Ka iseendale töökoha loomisel ei pea enam ammu piirduma Eesti suuremate linnadega. Oleme näinud palju edulugusid, kuidas maal elavad pered on loonud enda kodudest oma töökohad,” sõnas Maal elamise päeva peakorraldaja Krista Pegolainen-Saar.

“Oleme viimaste aastate jooksul näinud, kuidas huvi maaelu ja maale kolimise vastu on aina kasvamas. Kuigi põhjuseid selleks on erinevaid, on äärmiselt hea meel, et nii maal elavad inimesed, kohalikud omavalitsused kui ka ürituste korraldajad panustavad sellesse pidevalt ning on võtnud maaelu tutvustamise enda südameasjaks. Maal elamise päev on üks nendest üritustest, mis kinnitab meie inimestele, et maal on tõepoolest väga hea ja mõnus elada,“ tõdes maaeluminister Urmas Kruuse.

Riigihalduse ministri Riina Solmani sõnul on üritus tänuväärne, kuna pakub inimestele praktilist infot maale kolimise ja maaelu kohta üldisemalt. “Meie ühiskond on täna muutunud, koroona muutis tööelu korraldamise arusaamu ning võimekust kaugtööks ja kodukontoriks. Ja kuna sobivatest töövõimalustest sõltub eelkõige just pereealiste inimeste rändeotsus, on maale kolimine vaid hoogustunud. Selle üle on väga hea meel!” märkis minister.

Eelmine luguPõllumajanduse suursündmus toob kokku valdkonna otsustajad
Järgmine luguKalakasvatajad avasid kutseeksamite vooru