Kalakasvatajad avasid kutseeksamite vooru

Eksamineerijad vahetult pärast pingelist eksamit Kalamaja ees koos kutse taotlejatega. Foto: Järvamaa Kutsehariduskeskus

Eelmisel pühapäeval, 18. septembril toimus Järvamaa Kutsehariduskeskuse (JKHK ) Särevere Kalamajas kalakasvatajate tase 4 eksam. Järgmised kutseeksamid toimuvad juba oktoobris, kus Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis (TMK) saavad kutset taotleda taime-, looma- ning lamba- ja kitsekasvatajad.

Kalakasvatajate eksam toimub kord aastas, septembris, kus hinnatakse kutse taotleja teoreetilisi ja praktilisi teadmisi. Seekordsel eksamil osales kolm noormeest, kes kõik sooritasid eksami positiivse tulemusega ja hindamiskomisjoni liikmed tegid ettepaneku kutsete andmiseks. Kolme liikmeline hindamiskomisjon koosneb oma valdkonna asjatundjatest ja praktikutest: ekspert Härmo Hiiemäe, kalamajandi Carpio juht Riina Kalda ning Martin Liiv, kes on ettevõtja ja ühtlasi Eesti Kala- ja Vähikasvatajate Liidu juhatuse liige. Martin Liiv andis kiire kommentaari: „Olles JKHK-s eksamikomisjoni esimees olnud mitmeid aastaid (v.a. erandina 2021), võin öelda, et kool on vaeva näinud õppekvaliteedi tõstmisega. Samuti oli näha, et õpilased olid eksamiks hästi ette valmistatud. Kvalitatiivse tõusu osas valitses üksmeel kõigi eksamikomisjoni liikmete seas,“ vahendas Liiv. „Loomulikult sooviksin näha, et lõpetajate arv oleks oluliselt suurem, kuid tean, et õppekohtade täitmine on üleüldine probleem kogu riigis,“ nentis ta.  

Liivi sõnul oli hea meel tõdeda, et õppurid on motiveeritud sektoris töötama. „Vestlusel kumas läbi nende soov ise ettevõtlusega alustada. Näha oli, et igal õppuril oli oma spetsiifiline huvi ja entusiasmi mõne kitsama suuna osas. See on väga tervitatav! Soovin jõudu värskelt kutse omandanutele ja JKHK-le järelkasvu loomisel,“ tunnustas Liiv kooli jõupingutusi.

Eksamite ajad oktoobris:

Taimekasvataja, tase 4 – erialaeksam 21.10.2022 algusega kell 08.30 õppetalus Olustvere TMK.  Veisekasvataja, tase 4 – erialaeksam 21.10.2022 algusega kell 8.00 (asukoht täpsustamisel) Olustvere TMK. Lamba- ja kitsekasvataja, tase 4 – erialaeksam 21.10.2022 algusega kell 13.00 (asukoht täpsustamisel) Olustvere TMK.

Kutse taotlemise tasu kohta vaata infot SIIT.

Eelmine luguTäna toimub maal elamise päeva avasündmus
Järgmine luguPraktik: Digilahenduste edus mängivad suurt rolli oskused ja tugivõrgustik