Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda panustas “Northern Roots” foorumi õnnestumisse

24.-25.jaanuaril 2024 toimus Tallinnas Kultuurikatlas Taastava põllumajanduse foorum “Northern Roots”, mis sai kohtumispaigaks ligikaudu 400-le põllumehele ja teistele keskkonnahoidlikku toidutootmist väärtustavatele osalejatele Eestist ja lähiriikidest.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda andis oma panuse foorumi õnnestumisse toetades jätkusuutliku loomakasvatuse ning karjatamise teemalise sessiooni toimumist. Kingsclare Estate farmi juht Tim May Inglismaalt jagas enda kogemusi taastava põllumajanduse ning mahetootmise põhimõtete rakendamisest piimatootmises. Farmi maadel karjatatakse 480 Uus-Meremaa Friisi ja Jersey tõugude ristandiga piimaveist ning kasutusel on mobiilne lüpsiplats. Ettekandele järgnenud paneeldiskussioonis arutleti loomade talvise karjatamise praktikate kasulikkuse üle, sh. millised on Eesti põllumeeste võimalused nende kasutamiseks siinses kliimavööndis.

Arutelu juhtis Aasta Põllumees 2023 Airi Külvet ning selle tulemusena leiti, et loomade õues karjatamise hooaja pikendamine kasvõi paari kuu võrra on kasulik nii keskkonnahoiu kui ka loomade heaolu poolest.

EPKK toetas sessiooni toimumist INTERREG Kesk-Läänemere projekti “Sustainable Silage / Jätkusuutlik silotootmine” elluviimise raames.

 

Foto:erakogu

Eelmine luguKojaga liitus taimeteede kasvataja Mahe Eeriksaare
Järgmine luguKojaga liitus mahekanepitootja Nordic Hemp TÜ