Kojaga liitus mahekanepitootja Nordic Hemp TÜ

Nordic Hemp TÜ (endine Eesti Maheproteiini Ühistu) asutasid 2017. aastal Eesti 5 suurimat kanepikasvatajat. 2018. aastal ehitati kaasaegne kanepiseemne töötlemise tehas, kus on võimalik sorteerida, koorida kanepiseemneid ja pressida nendest õli. See on Euroopa suurim kanepiseemnete koorimise tehas. 

“Eesti oli 2022 Euroopas suuruselt teine kanepi kasvataja ning enam, kui poole kogu meie riigi saagist toodavad nende liikmed ja partnerid. Kokku enam kui 7000 hektarit aastas”, ütles ettevõtte turunduse juht Sander Kuusk. Kuni 2021. aastani on peamiselt kasvatatud Eestis Finola kanepi sorti. 01.01.2023 võeti vastu seadus, mis tegi Finola sordi kasvatamise praktiliselt võimatuks.

Aimates, et lähiajal on tetrahüdrokannabinooli (THC) regulatsioonid tulemas, alustas antud teemale keskendumist Nordic Hemp juba aastaid tagasi ning arendas kanepi sordi Estica. Antud sordi puhul on seemned suuremad ning THC ei ole probleem.

Nordic Hemp toodetest moodustub 99% eksport. Peamisteks turgudeks on Saksamaa, Holland, Taani, Austria, Itaalia, Poola, Hispaania, Inglismaa ja Kanada. Kokku eksporditakse rohkem kui 20 riiki. Põhilised ekspordiartiklid on kooritud kanepiseemned, kanepiõli ja kanepi proteiinid (50% ja 70%). Seejuures on oluline märkida, et ettevõte tegeleb põhiliselt ainult mahetootmisega. 

Nordic Hemp TÜ kuulub EPKK põllumajanduse grupi koosseisu.

Foto: Nordic Hemp TÜ erakogu

Eelmine luguEesti Põllumajandus-Kaubanduskoda panustas “Northern Roots” foorumi õnnestumisse
Järgmine luguKojaga liitus seeneekstraktide tootja ja turustaja Natural Chaga OÜ