Kojaga liitus seeneekstraktide tootja ja turustaja Natural Chaga OÜ

Natural Chaga OÜ (brändinimega Musheez) loodi inglise ettevõtja Robin Gurney poolt 2019. aastal. Tegemist on pereettevõttega, mis süveneb musta pässiku kasutamise traditsioonidesse, tutvudes uurimistöödega ja kaasab eksperte. Gurney pere kasutab ise seenest valmistatud tooteid igapäevaselt. 

“Leidsin endale tugeva liitlase just musta pässiku näol, jälgisin selle tarbimise positiivset mõju oma immuunsüsteemile, mis oli vähiga võitlemisest nõrk,” ütles Gurney. 

Nüüdseks on Musheez keskendunud lisaks mustale pässikule ka reishile, lõvilakk-korallnarmikule ja kordisepsile. Ettevõte pakub äriklientidele ja edasimüüjatele esmaklassilisi ja taskukohaseid seeneekstrakte nii koostisosadena kui ka valmistoodetena. Lisaks pakub ettevõte võimalusi omabrändi toodete loomiseks toidulisandite edasimüüjatele ja teistele äriklientidele. Pühendumus toote kvaliteedile ilmneb keerukas ja mitmekesises tootmisprotsessis, mis koosneb 15 erinevast etapist. Lisaks on Gurney välja töötanud seente töötlemise meetodi, mis hõlmab kuuma vee ja alkoholi ekstraheerimist. 

Natural Chaga OÜ kuulub EPKK maamajanduse grupi koosseisu. 

Foto: Robin Gurney erakogu

Eelmine luguKojaga liitus mahekanepitootja Nordic Hemp TÜ
Järgmine luguTürgi turg on Eesti tõuloomasektorile avatud ja suure potentsiaaliga