Skandinaaviamaade suurim mahemess oli tulevikku vaatavalt kontaktiderohke

Sellel nädalal toimus Rootsis Malmös Skandinaaviamaade suurim mahemess Nordic Organic Food Fair 2019, millel osales põllumajandus-kaubanduskoja ühisstendil 8 Eesti ettevõtet. Koda korraldas messil osalemist neljandat korda.

Messil olid oma tooteid esimest korda tutvustamas Moe OÜ ja Öun Drinks OÜ. Nii nemad kui ka varem sellel messil käinud ettevõtjad rõhutasid, et said messilt kasulikke kontakte, mis paneb hea aluse oma toodete ekspordiks nii Skandinaaviamaadesse kui ka kaugemale. Osadel ettevõtetel on juba varasematest messidest tekkinud töötavaid kontakte. Meie mahetoodete vastu tunti huvi näiteks ka Poolast ja Kanadast, Taanist, Rootsist ja Soomest rääkimata. Kontakte saadi nii jae- kui hulgikauplejatega.

Tänavusel messil osalesid EPKK ühisstendil Moe OÜ, Puljong OÜ, Must Küüslauk OÜ, Nordic Organic OÜ, Chaga OÜ, Sirloin OÜ, Rõngu Mahl OÜ ja Õun Drinks OÜ. EPKK ühisstendi kujundas disainer Marju Liigand, ehitas Taveco Disain OÜ.

Eestis suureneb järjekindlalt nii mahetootjate kui ka töötlejate arv. 2018. aasta seisuga on Eestis mahemaad kogu põllumajandusmaa pindalast 21 protsenti, mahetootjaid oli 2018. aasta seisuga ligi 2000. Aasta-aastalt kasvab ka mahetöötlejate ja mahetoodete turustajate arv. Kõik messil EPKK stendil osalenud ettevõtjad rõhutasid, et on väga oluline käia sellistel messidel ja oma tooteid tutvustada – see on järjepidev töö ekspordi suurendamiseks.

Mahemessi Malmö NOFF 2019 väisas ka maheorganisatsioon Organic Estonia koos 30 Eesti mahe- ja looduskosmeetika ettevõtte esindajaga. Messi avapäeval korraldas Organic Estonia koostöös Põllumajanduskoja, Maaeluministeeriumi, EAS-i ja Tartu Ärinõuandlaga vastuvõtu Rootsi ja Taani edasimüüjatele ja ostujuhtidele, kus Eesti mahetootjad tutvustasid oma tooteid.

Lisainfo: EPKK messide projektijuht Evi Randpere, evi@epkk.ee, tel 5097819.

Eelmine luguPõllumajanduse ja maaelu eelinfo 46. nädal
Järgmine luguPõllumajanduse ja maaelu eelinfo 47. nädal