Selgusid Eesti künnimeistrid

Eelmise nädala lõpus 28. ja 29.septembril Olustveres  toimunud Eesti Künnimeistrivõistlustel osales kokku 31 võistlejat.  2012.a. künnimeistriteks tunnistati tavaatrade klassis Raido Kunila ja pöördadraga Jüri Lai.

Lisaks meistrite klassile võisteldi veel pöördatrade vabaklassis, mille võitis Mait Pajo. Noorkündjate parim oli Jorma Unger Olustvere TMK-st ning parim välisvõistleja Roberts Lacis Lätist.

„Künd on üks Eesti kultuuriloo vanimaid osasid, seda traditsiooni peab hoidma ja arendama,“ ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. „Künnivõistlused on kombinatsioon tõelisest kutsemeisterlikkusest, kultuurist ja spordist ning mul on iseäranis hea meel, et 19. sajandist pärit võistluste traditsiooni on hoidmas nii palju noori kündjaid.“

Minister Seederi sõnul toetab riik ka edaspidi Eesti kündmise traditsioonide hoidmist ja arendamist ning künnivõistluste korraldamist. Samuti jätkatakse tööd künni maailmameistrivõistluste Eestisse toomise nimel.

Eesti Künnimeistrivõistlusi korraldab Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool koostöös Eesti Künniseltsi ja Põllumajandusministeeriumiga. Võistlustega samaaegselt toimusid põllumajandustehnika töödemonstratsioonid ning koostöös Maalehega hoidiste mess.

Võistluste läbiviimisele aitasid kaasa ja auhindade eest hoolitsesid suurtoetajad Swedbank, Baltic Agro AS, Stokker Agri ja Dotnuvos Projektai. Lisaks toetavad võistlusi: Taure AS, Tatoli AS, Tartumaa Põllumeeste Liit, Jõgeva Talupidajate Liit, Flint Kaubandus, Konekesko, A. Tammel AS, Oilseed Trade, Berner, Rodnas OÜ, Avena OÜ, Väderstad.

Künnimeistrivõistlused toimuvad Eestis alates 1965. aastast, sealjuures viimasel viiel aastal on osavõtjaid ka välisriikidest. Künnivõistluste traditsiooni algatas 1874. aastal Carl Robert Jakobson.

Lisainfo Eesti Künniseltsi koduleheküljel http://www.eestikynniselts.ee/ajakava2012.html

 

Eelmine luguEuroopa ühistute katusorganisatsioon Cogeca valis uue presidendi
Järgmine luguEuroparlamendi president kutsub üles Baltikumi põllumehi toetama