Euroopa ühistute katusorganisatsioon Cogeca valis uue presidendi

Cogeca liikmed valisid 20. septembril liidu uueks presidendiks Christian Pees`i Prantsusmaalt. Valiti ka kaks uut asepresidenti, kelleks said Thomas Magnusson Rootsist ja Maria Antonia Figueiredo Portugalist.

Christian Pees on seakasvataja Edela-Prantsusmaal ning maailma juhtiva Prantsuse teraviljaühistu Euralis esimees. Hr Pees ütles pärast ametisse valimist: “Minu valimine ja Cogeca liikmete usaldus on mulle suureks auks. Luban jätkata seda head tööd, mida on teinud minu eelkäijad. EL ühise põllumajanduspoliitika arutelud jõuavad lõpufaasi, mistõttu on oluline, et me suudaksime tagada põllumajandusühistute tugevama rolli uues põllumajanduspoliitikas. Tugevad ühistud pole mitte ainult toiduahela parema toimimise eelduseks, vaid ühistud aitavad kaitsta põllumeeste majanduslikke huvisid, et saada õiglane osa tarneahelas tekitatud väärtusest.”

LIsaks uutele asepresidentidele Thomas Magnussonile ja Maria Antonia Figueiredole jätkavad Cogeca asepresidentidena ka Peter Vrisk Sloveeniast ning Eduardo Baamonde Hispaaniast.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja delegatsioon külastas Cogeca vastvalitud presidenti 6. septembril Pariisis. Kohtumisel arutati EL ühise põllumajanduspoliitika tulevikku ja ühistegevusega seotud küsimusi.

Cristian Pees.jpg

Pildil Christian Pees (vasakul) kohtumisel Eesti ja Läti kolleegidega

Eelmine luguEestit külastanud Iiri põllumajandusminister kohtus tootjatega
Järgmine luguSelgusid Eesti künnimeistrid