Põud rikub USA maisisaagi

Rahvusvaheline Teravilja Nõukogu (ICG) korrigeeris USA põllumajandusministeeriumi maisisaagi prognoosi allapoole, kuna saagikus on langenud. 2012/2013 maailma teravilja saagiprognoosi vähendati ICG poolt 1,810 miljardi tonnini, kuna põud USAs jätkub.

USA maisisaagi suuruseks prognoositakse 300 miljonit tonni, mida on tunduvalt vähem kui prognoosis USA põllumajandusministeerium (329,45 milj tonni). Kuna maailma maisitoodang väheneb prognooside kohaselt 864 miljoni tonnini ja nõudlus kasvab 1%, siis väheneb maisi kättesaadavus ekspordiks ja maailma üleminekuvarud on hinnangute kohaselt kõige madalamal tasemel alates 2006. aastast.

Nisu toodangu osas ennustab ICG, et maailma toodang jääb muutumatuna 665 miljoni tonni juurde, kuid maailma varud langevad 2012/2013 saagiaasta lõpuks 15 miljoni tonni võrra viimase nelja aasta madalaimale tasemele. ICG hinnangul peavad ekspordinõudluse katma USA ja EL, kuna SRÜ potentsiaal väheneb. Mustamere piirkonna kehvad ilmastikutingimused on viinud väiksema ekspordipotentsiaalini ning nisu ja odra hindade tõusuni. Nisu toodangut on allapoole korrigeeritud nii Kasahstanis kui Venemaal. Kuigi Venemaa on kohe liitumas WTO-ga, siis püsib oht, et Venemaa kehtestab ekspordipiirangud nisu väljaveole.

Maailma sojatoodang kasvab hinnangute kohaselt  2012/2013 saagiaastal 259 miljoni tonnini (+9% võrreldes mullusega).

Euroopa Komisjoni teadusteenistus prognoosib Euroopa Liidus nisu, suviodra, taliodra, maisi, kartulite ja suhkrupeedi saagikuse langust võrreldes möödunud aastaga. Kehvad ilmastikuolud viivad keskmise teraviljasaagikuse 3,7% võrra madalamale tasemele (4,95 t/ha võrreldes mulluse 5,15 t/ha).

Loe lisaks: www.igc.int ja http://mars.jrc.ec.europa.eu/

 

Eelmine luguEuroparlamendi president Schulz peab Balti põllumeeste nõudmisi täiesti õigustatuks
Järgmine luguAP 2012 Jarno Hermet – ajalehepoisist miljonäriks