Europarlamendi president Schulz peab Balti põllumeeste nõudmisi täiesti õigustatuks

Täna hommikul kohtusid Eesti, Läti ja Leedu põllumajandusorganisatsioonide juhid Euroopa Parlamendi presidendi Martin Schulziga. Kohtumisel anti europarlamendile üle Baltimaades kogutud 63 719 toetusallkirja ja petitsioon, milles nõutakse Balti riikide põllumeestele võrdseid konkurentsitingimusi EL ühisturul.

Europarlamendi president Schulz, kes on Euroopa Liidu tulevase eelarvekava üks pealäbirääkijatest,  ütles kohtumisel põllumeeste esindajatele: „Teie ettepanekud on täiesti õigustatud. Ilma muutusteta ei saa me uut eelarvekava heaks kiita. Raha jaotamisel liikmesriikide vahel ei saa meil olla üldist lähenemist, me peame vaatama väga täpselt iga riigi olukorda.“

Schulzi sõnul ei saa ta lubada, et Eesti, Läti ja Leedu põllumajandustoetused tõusevad kohe 100% tasemele, kuid tema hinnangul tuleb kindlasti tasakaalustada senist ebaõiglast ja põhjendamatut toetuste jaotamise struktuuri. „Ma annan endast parima,“ ütles Schulz kohtumise lõpuks.

 

kohtumine Schulziga_vaike.jpg

 

Pärast Balti riikide põllumajandusorganisatsioonide esindajatega kohtumist oli Schulzi päevakavas kohtumine Euroopa Komisjoni presidendi Jose Manuel Barroso ja uue EL eesistuja Küprose riigipeaga, et arutada EL eelarvekava aastateks 2014-2020.

Põllumeeste petitsioonile andis oma toetuse Eestis 25 009, Lätis 18 710 ja Leedus 20 000 inimest. Euroopa Liidu valitsusjuhid arutavad täna esimest korda EL eelarvekava aastateks 2014-2020. Kell 13-17 toimub Brüsselis nõukogu hoone ees Eesti, Läti ja Leedu põllumeeste ühismeeleavaldus. Pärastlõunal kohtuvad põllumeeste esindajad ka Euroopa Komisjoni põllumajandusvolinik Dacian Ciolose kabineti liikmetega. Kohtumist Martin Schulziga aitas korraldada Euroopa Parlamendi liikme Ivari Padari büroo.

Eelmine luguLigi 25 000 eestimaalast avaldas põllumeestele toetust
Järgmine luguPõud rikub USA maisisaagi