AP 2012 Jarno Hermet – ajalehepoisist miljonäriks

Ajalehepoisist miljonäriksEesti Põllumajandus-Kaubanduskoda esitas Aasta Põllumees 2012 konkursile linnukasvataja Janno Hermeti. OÜ Linnu Talu Valgamaal täitis Euroopa Liidu karmistunud nõuded ja asendas vanad kanapuurid uutega juba 2010. aastal, paar aastat enne nõutud tähtaega. OÜ Linnu Talu Valgamaal täitis Euroopa Liidu karmistunud nõuded ja asendas vanad kanapuurid uutega juba 2010. aastal, paar aastat enne nõutud tähtaega. “Nüüd on tükiks ajaks rahu majas ega pea Euroopa Liidu nõudmiste täitmiseks enam suurt raha välja käima,” hingab OÜ Linnu Talu ärijuht Jarno Hermet kergendatult. Hermet teab, mida räägib. Ta on üksipulgi kursis Euroopa ja isegi kogu maailma munasektori olukorra ning arengutega. Võib arvata, et temast informeeritumat sel alal Eestis polegi. Edasi loe Maalehest.

Aasta Põllumees 2012 nominent JARNO HERMET (OÜ Linnu Talu ärijuht)

– Tagula küla, Tõlliste vald, Valgamaa.

– 100% majandustegevusest kanakasvatus: munad, kanaliha.

– 45 000 munejat kana.

– 2011. a ca 11 miljonit muna.

– Aastakäive 912 000 eurot.

– Kasum 11 266 eurot.

– 10 töötajat.

 

KOMMENTAAR

Jaan Bachmann, Valgamaa Põllumeeste Liidu ja nõuande­keskuse juhataja

Jarno Hermet on aastaid olnud maakonna kõiki põllumehi, maaettevõtjaid ja töötlejaid ühendava Valgamaa Põllumeeste Liidu juhatuse või siis nõukogu liige. Tema kõrgelt hinnatavad omadused on tasakaalukus ja ettevõtlikkus.

Alates tema asumisest Linnu Talu arendus- ja turundusjuhi kohale, on ettevõtte töötulemused, tehnoloogia, samuti toodangu kvaliteet pidevalt paranenud. Toodetakse tervislikult rikastatud mune, on rajatud uus söötmissüsteem, rekonstrueeritud kanalad – pandud uued ELi nõuetele vastavad puurid. Palju tähelepanu on pööratud keskkonna säästlikkusele. Tal on visioon ette mitmeks aastaks – uue tibula ja kanala kohandamine, sõnnikumajanduse parandamine jne. Ta teeb kõik ettevõtmised läbikaalutult.

Euroliitu astumisel esitas Valgamaa Põllumeeste Liit tema Eesti tootjatepoolseks esindajaks ELi komisjoni juures olevasse linnuliha- ja munatootmise töörühma. Ta on kõik need aastad aktiivselt osalenud selle töös. Pärast vastava komisjoni istungit avaldab ta alati eestikeelse asjalikult koostatud memo räägitust ja otsustest.

Eelmine luguPõud rikub USA maisisaagi
Järgmine luguIirimaa ja Eesti ühiseks huviks on aktiivsete tootjate toetamine