Põllumajanduskoja juht valiti Euroopa põllumeeste katusorganisatsiooni COPA asepresidendiks

Fotol: Roomet Sõrmus

Euroopa põllumeeste katusorganisatsioon COPA valis 18. septembril järgmiseks kaheks aastaks uue presidendi ja kuus asepresidenti. COPA presidendiks valiti Prantsusmaa põllumajandustootjate liidu FNSEA esinaine Christiane Lambert. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus valiti COPA üheks kuuest asepresidendist.

„Aktiivne osalemine Euroopa põllumeeste ja ühistute esindusorganisatsioonide töös annab meile hea võimaluse Eesti põllumajanduse huvide kaitsmiseks Euroopa Liidu tasandil ja koostööks teiste liikmesriikide põllumeestega. COPA kuulub kindlasti ELi mõjukamate esindusorganisatsioonide hulka, mistõttu usun, et selle organisatsiooni asepresidendina on mul veelgi paremad võimalused meie põllumajanduse eest seismiseks,“ ütles põllumajanduskoja juht Roomet Sõrmus.

Sõrmuse sõnul oleme koostöös Euroopa põllumeestega saavutanud Eesti põllumajandusele üsna hea tulemuse nii eelmistel kui ka praegustel ELi ühise põllumajanduspoliitika eelarveläbirääkimistel. COPA on andnud meile hea platvormi oma vajaduste selgitamiseks Euroopa Liidu otsustajatele, aga ka üldiselt toetanud Balti riikide püüdlusi põllumajandustoetuste võrdsustamisel. „Kindlasti on COPA-l otsustav roll olnud ka tugeva ühise põllumajanduspoliitika kaitsmisel, mis arvestab liikmesriikide eripäradega,“ lisas ta.

„Nii meie kui Euroopa põllumeeste jaoks on tulevikku vaadates üsna suureks väljakutseks Euroopa roheleppe eesmärkide saavutamine nii, et põllumajandusettevõtted suudaksid säilitada majandusliku jätkusuutlikkuse. Samas pakub kavandatav rohepööre kindlasti Eesti põllumajandusele ka uusi võimalusi, arvestades seejuures, et meie põllumehed paistavad juba täna Euroopas silma oma keskkonnahoidlikkusega,“ ütles Sõrmus.

Professionaalsete Põllumajandusorganisatsioonide Komitee (COPA) asutati esimese esindusorganisatsioonina Euroopas 1958. aastal. COPA ühendab praegu ligi 70 liikmesorganisatsiooni kõikidest EL liikmesriikidest. Eesti põllumajandusorganisatsioonid alustasid koostööd Euroopa põllumeeste esindusorganisatsioonidega 2001. aastal. Sellest ajast peale on Eesti põllumeestel ka oma esindaja Brüsselis. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ja Eestimaa Talupidajate Keskliit on COPA täisliikmed alates 2004. aastast.

COPA uus president on Christiane Lambert (Prantsusmaa) ja asepresidendid Tim Cullinan (Iirimaa), Palle Borgström (Rootsi), Massimiliano Giansanti (Itaalia), Pedro Gallardo (Hispaania), Mladen Jakopovic (Horvaatia) ja Roomet Sõrmus (Eesti).

Eelmine luguCopa elects new president and six vice-presidents
Järgmine lugu22.09.2021 – Infopäev “Sissejuhatus lihasektori kvaliteedikava väljatöötamisse”