PM online: Pakendid hoiatavad homsest kuue toiduvärvi eest

Alates homsest ehk 20. juulist tuleb teatud värvaineid sisaldavatele toiduainepakenditele märkida, et need võivad lapse tähelepanule ja aktiivsusele halvasti mõjuda. Lastele halvasti mõjuvate värv­ainete nimekirja kuulub kuus keemilise sünteesi teel saadud asovärvi: tartasiin, kinoliinkollane, päikeseloojangukollane, asorubiin, erkpunane ja võlupunane. Kasutades E-tunnuseid, oleks sama nimekiri järgmine: E102, E104, E110, E122, E124 ja E129.

Seda, et ettevõtted otsivad aktiivselt võimalusi neist loobuda, tunnistas ka toiduliidu juhataja Sirje Potisepp. Tema sõnul on mitmed Eesti tootjad juba alternatiivsetele värvainetele üle läinud ja teised püüavad asovärvide kasutamise lõpetada. Näiteks on piimatööstused suuremas osas selle töö juba ära teinud.

Hoolimata sellest, et uus märgistamiskord tähendab tootjatele tehnoloogilisi muudatusi, toorainete väljavahetamist ja pakendite muutmist, pidas Potisepp seda kokkuvõttes sammuks õiges suunas. “Hindan muudatust positiivselt, sest tervislikkus on meie kõigi huvides. Kuna muudatus on Euroopa Liidu ülene, siis ei vii see meie ettevõtteid ka ebavõrdsesse konkurentsisituatsiooni, mis tekiks siis, kui keelustaksime mõned E-ained vaid Eestis,” rääkis ta.

Loe edasi Postimees onlinest.

Eelmine luguToidust leiti vähem taimekaitsevahendite jääke
Järgmine luguCopa-Cogeca kaitses tänasel agraarpoliitika konverentsil tugevat ÜPPd