Maalehe vahel hakkab ilmuma uus kuukiri Maamajandus

Maalehe vahel jõudis esmakordselt lugejateni täiesti uue kujunduse ja seni eraldi ilmunud ajakirjast mitmekesisema sisuga Maamajandus. Uus väljaanne ilmub iga kuu kolmandal nädalal ja on suunatud ennekõike maal tegutsevatele ettevõtjatele. Vaata uutMaamajandust.

Maalehe vahel ja sellega ligilähedases formaadis ilmuva väljaande sisu hõlmab erinevaid maaettevõtluse valdkondi, sh taime- ja loomakasvatust, transporti, põllumajandussaaduste turustamist ja ladustamist, tehnikat, alternatiivenergiat, kinnisvara ja turismi. Näiteks ilmuvad esimeses numbris viljakasvatajate võistluse ja teiste aktuaalsete taimekasvatusteemade kõrval artiklid loomade transpordist ning maaturismiettevõtjatest, kes on rajanud oma tallu moodsa ravimtaime- ja matkakeskuse. Samuti heidab leht valgust põllumajandustootjate inimlikule poolele – juttu on põllumajandustegelastest, kes on ka kirglikud pillimehed.

Kui eraldi tellitava Maamajanduse ajakirja sisu keskendus ennekõike traditsioonilisele põllumajandusele, siis uue väljaande teemade spekter on väljaande vastutava toimetaja Heiki Raudla sõnul märksa laiem ja pole suunatud ainult põllumeestele, vaid kõikidele tegusatele inimestele maal.

“Toome ajakirja palju uusi ja põnevaid teemasid ning kasulikku teavet, mis aitavad ettevõtjatel maailmas toimuvaga paremini kursis olla,” lisas Raudla, kelle sõnul säilib kõikide uuenduste juures Maamajandusele isikupärane käsitluslaad ja ettevõtjakesksus. “Meie eesmärk on anda ettevõtlikule Eesti inimesele kasulikku teavet, näidata võimalusi, tutvustada valikuid, laiendada silmaringi ning olla suunanäitajaks oluliste otsuste tegemisel. Muidugi jäävad meie tähelepanu keskmesse põllumajandusettevõtjad ja talupidajad.”

Põllumeestele suunatud erialaajakirjana ilmus Maamajandus Maalehe ja põllumajandusministeeriumi koostöös alates 2000. aastast kuni selle aasta juunini, mil ministeerium lõpetas väljaande toetamise.

“Koostöö senisel kujul on lõppenud ja põllumajandusministeerium ajakirja väljaandmist edasi ei toeta,” selgitas Maalehe peatoimetaja Aivar Viidik. “Kahjuks ei suuda Maaleht üksi sellist eraldiseisvat väljaannet vedada. Siiski, et usume nii Eesti põllumehesse kui ka tema huvisse uute tehnoloogiate ja teadmiste järele, on Maalehe toimetus juba mõnda aega töötanud mõtte kallal, kuidas anda seda teavet edasi uutel alustel.”

Uus Maamajandus ja Maalehe lisa on atraktiivsem suuremale hulgale maal ettevõtlusega tegelevatele inimestele. Positiivne on muudatuse juures ka see, et kõik Maalehe tellijad ja ostjad leiavad selle edaspidi iga kuu kolmanda nädala lehe vahelt.

Viidiku sõnul on Maamajandus jätkuvalt avatud uutele koostöömõtetele ja uuenduslikele ettepanekutele.

Maaleht on Eesti suurim üldloetav nädalaleht, mille tiraaž on 43 000 ja lugejate arv 110 000. Ajalehe põhihuvi ei koondu ainult Tallinnas toimuvale, vaid kajastab elu Eestimaal tervikuna. Kuu kolmas lehenumber sisaldab nüüdsest ka Maamajandust. Uue Maamajanduse esimene number ilmub 19. juuli Maalehe vahel.

 

Lisainfo:
Heiki Raudla
Maamajanduse vastutav toimetaja
AS Eesti Ajalehed
661 3380
heiki.raudla@maaleht.ee

Aivar Viidik
Maalehe peatoimetaja
AS Eesti Ajalehed
661 3330
aivar.viidik@maaleht.ee

Eelmine luguAP 2012 Jüri Simovart – Maakari tõstab talu väärtust
Järgmine luguValitsus otsustas muuta Eesti maaelu arengukava 2007-2013