Maaelu Edendamise Sihtasutus teeb pankadega koostööd kevadtööde finantseerimisel

Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) tegi sel nädalal pankadele ettepaneku teha koostööd kevadtööde finantseerimisel. Kui põllumajandustootmisega tegeleval ettevõtjal jääb puudu garantiist kevadtööde finantseerimiseks antava käibekapitali laenu juures, siis on tal võimalik saada MESist tagatis, mille allkirjastab MESi juhatuselt saadud volituse alusel pangatöötaja.

MES on planeerinud põllumeeste kevadtöid finantseerida kokku kuni 100 miljoni krooni ulatuses. Ettevõtjal on kevadtööde rahastamiseks võimalus võtta pangast laen ning vajadusel MESi tagatis. Pank võib laenata ka MESi vahenditest ja laenaja tagatistega või MESi vahenditest koos MESi tagatisega.

„Hinnates möödunudaastast koostööd pankadega kevadtööde finantseerimisel kordaläinuks, otsustas MESi nõukogu teha ettepaneku jätkata samalaadset töökorraldust laenude tagamise valdkonnas ka käesoleval aastal”, selgitab MESi juhatuse esimees Raul Rosenberg. „Meiega  aktiivset  koostööd teinud  pangad saavad  MESilt volituse vajaduse korral ise anda MESi tagatis kuni 1 miljoni krooni suurustele kevadtööde laenudele”.

MES on riigi sihtasutus, mille kaasabil on kogu tema tegevusaja jooksul, 1993. aastast alates, rahastatud maapiirkonna ettevõtjate tegevust ligikaudu 6 miljardi krooniga. MESi tagatiste kaasabil on  krediidi- ja finantseerimisasutused andnud  ettevõtjaile laene  2,9 miljardit krooni. Lisaks on MES krediidiasutuste, samuti hoiu-laenuühistute vahendusel, ning varasematel aastatel ka otse sihtasutusest, andnud laene 2,85 miljardit krooni.

Ardo Nõmm

Finantsjuht

Eelmine luguPiimatootjad saavad lähikuudel kätte EL täiendava toetuse
Järgmine luguEesti aiandus vajab tõhusamat valdkonnasisest koostööd