Maaelu Edendamise Sihtasutus sai uue juhatuse

Neljapäeval, 14. juunil toimunud istungil valis Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) nõukogu uue juhatuse liikmeteks Raul Rosenbergi ja Andres Vinni.

“Sihtasutuse nõukogul on väga hea meel näha uues juhatuses kahte väga võimekat inimest,“ ütles MESi nõukogu esimees Toivo Jürgenson. “Häid kandidaate oli palju ja konkursisõel oli tihe. Määravaks sai kandidaatide pikaaegne ja mitmekülgne kogemustepagas ning visioon Maaelu Edendamise Sihtasutuse rollist Eesti maaelu edendamisel.“

Kokku osales Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhatuse konkursil 17 kandidaati. Juhatus valiti ametisse viieks aastaks ning alustab tööd 1. juulist 2012.

Uue juhatuse liikmed näevad oma suurimate väljakutsetena Maaelu Edendamise Sihtasutuse kolimist Viljandisse ning tegevuse laiendamist. „Kindlasti saab meie esmaseks ülesandeks Maaelu Edendamise Sihtasutuse Viljandisse kolimise ettevalmistamine, et üleviimine võiks toimuda juba 2013. aasta jooksul,“ ütles värske juhatuse liige Andres Vinni.

„Maaelu Edendamise Sihtasutus soovib arendada Eesti maaelu tervikuna, siis on oluline laiendada meie tegevust kõigisse maaelu valdkondadesse, sealhulgas kalandusse,“ rääkis MESi juhatusse tagasi valitud ja senine juhatuse esimees Raul Rosenberg.

Raul Rosenberg omab pikaajalist kogemust ettevõtluses ning avalikus teenistuses. Ta on osalenud nii kapitaliühingute kui ka ühistuliste ettevõtete ja mittetulundusühingute asutamisel ja tegevuses. Viimased 10 aastat on ta olnud ametis Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhatuse esimehena. Aastatel 2002–2007 oli Raul Rosenberg ametis AS-i Werol Tehased nõukogu esimehena.

Andres Vinni on juhtinud kahe piimakombinaadi tööd juhatuse esimehe ning nõukogu aseesimehena. Ta on 10 aastat kuulunud rahvusvahelise piimasaadusi turustava ettevõtte juhatusse. Tänaseni on Andres Vinni ametis SA Lõhavere Ravi- ja Hoolduskeskuse nõukogu esimehena ning juhib rahvusvahelises ettevõttes piimakombinaadi ja jäätisetööstuse ehituse projekti Armeenias. 2009. aastast on kuulunud Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõukogusse.

Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) on võlakohustuste tagamise, laenude ja toetuste andmise ning maaelu maine kujundamisega tegelev sihtasutus. Alates 2010. aastast koordineerib Maaelu Edendamise Sihtasutus ka põllumeestele ja maaettevõtjatele mõeldud nõuandeteenistust. Sihtasutuse poolt pakutavad laenud ja tagatised ei ole seotud riigieelarveliste eraldistega.

Eelmine luguAlgas konkurss parima mahetootja ja -toote leidmiseks
Järgmine luguBaltimaade põllumeeste mõõt on täis – otsetoetused Euroopa Liidu keskmisele tasemele!