Algas konkurss parima mahetootja ja -toote leidmiseks

Taas saab esitada kandidaate 2012. aasta parima mahetoote ning parima mahetootja konkursile. Konkursside “Parim mahetootja 2012” ja “Parim mahetoode 2012” eesmärk on tunnustada parimaid tootjaid ja tooteid ning tutvustada neid ka avalikkusele.  Konkursile “Parim mahetootja 2012” saavad kandidaate esitada nii organisatsioonid kui ka üksikisikud, sh kandideerija ise. Konkursile oodatakse mahepõllumajandusele ülemineku aja läbinud tootjaid, kelle põllumajandustootmine on heal tasemel ning kes on aktiivsed ka väljaspool oma ettevõtte tegevust. Esitamiseks tuleb täita ankeet. Kandidaatide ankeetide esitamise tähtaeg on 25. juuni. Konkursile “Parim mahetoode 2012” saavad oma tooteid üles seada ettevõtted ise. Tingimuseks on, et mahetoode oleks enne toodete ankeetide esitamise tähtaega turul saada. Toodete ankeetide esitamise tähtaeg on 24. august.

“Juba kolmandat korda otsime parimat mahetootjat ja -toodet,” ütles Airi Vetemaa Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutusest. “Mahetoodete nõudlus kasvab: iga aastaga tõuseb tarbijate huvi mahetoodete vastu ning müüginumbrid suurenevad. Turule oodatakse huvitavaid ja maitsvaid toiduaineid just kodumaistelt ettevõtetelt.”

Konkursside ankeedid ja täpsemad osalemise tingimused leiab veebileheltwww.maheklubi.ee. Ankeedid palume saata aadressile mahepm@gmail .com.

Parima tootja ja toote valivad välja erialaspetsialistidest koosnevad 7-liikmelised hindamiskomisjonid. Võitjad kuulutatakse välja 16. septembril Tallinnas, Eesti Vabaõhumuuseumi Leivapäeval, mille raames toimub ka mahetoodete laat ja külastajate lemmikmahetoote valimine.

2011. aastal pälvis parima mahetootja tiitli Jaan ja Anne Kiideri Riido talu Saaremaalt. Parimaks mahetooteks tunnistati FIE Katrin Seppa-Silmere kamaga šokolaadikreem, mis kannab kaubamärki Karli ja Linda maiustused.

Konkursse korraldab Põllumajandusministeeriumi tellimusel Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus koostöös Mahepõllumajanduse Koostöökoguga. Parima mahetoote valimisel tehakse koostööd Eesti Kulinaaria Instituudiga.

Lisainfo:
Airi Vetemaa
Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus
mob 522 5936
e-post airi .vetemaa@gmail .com

Eelmine luguPõllumehed küsisid Balti riikide ühispetitsioonile riigikogulaste toetust
Järgmine luguMaaelu Edendamise Sihtasutus sai uue juhatuse