Linnugripi leviku vältimiseks tuleb hoida linde siseruumis

Foto: shutterstock.com

Lääne-Harju vallas asuvas lindlas tuvastati sel nädalal nakatumine lindude grippi. Tegemist on teise lindalaga Eestis, kus on tänavu lindude gripi nakkus tuvastatud.

Maaeluminister Urmas Kruuse sõnul tuleb juhtumi valguses eriti hoolikalt järgida nõudeid linnugripi leviku vältimiseks. „Nii enda kui ka ümberkaudsete lindude kaitsmiseks tuleb kõigil jätkuvalt hoida linde siseruumis ja järgida bioturvalisuse nõudeid,” tuletas minister meelde. Lindude väljaspidamise keeld on kehtestatud Põllumajandus- ja Toiduameti otsusega alates 1. märtsist.

„Palume kõikidel linnukasvatajatel, ka üksikute lindude pidajatel, enda tegevus PRIAs registreerida. Nii on võimalik jagada operatiivset infot, kui selleks peaks vajadus tekkima,” lisas Kruuse. Registreerimise kohta leiab lisainfot PRIA veebilehelt

Lindude gripp on väga nakkav viirushaigus, mis põhjustab lindude massilist haigestumist ja suremust. Haiguse puhkemisel kehtestatakse karantiin, haiged ja haiguskahtlased linnud hukatakse ja hävitatakse.

Juhul, kui leiate hukkunud veelinde (haned, luiged), hulganisti surnud metslinde või surnud röövlinnu (kullid, kotkad) korjuse, siis palume sellest teavitada Põllumajandus- ja Toiduametit, helistades infotelefonil 605 4767. Amet võtab vajadusel proovid. Kindlasti ei tohi ise linde kokku koguda ega neid kuhugi toimetada, sellega võib viiruse levikut suurendada. Kodulinnu surmast tuleb teavitada veterinaararsti, kellelt saab edasised suunised.

Bioohutuse kohta linnukasvatuses loe lisaks ka Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja poolt välja antud infomaterjalist

Eelmine luguLiidud paluvad kevadhooajale viidates aianduskeskuste avamist
Järgmine luguMeelika Sander-Sõrmus alustas tööd koja põllumajanduse valdkonna juhina