Meelika Sander-Sõrmus alustas tööd koja põllumajanduse valdkonna juhina

Fotol: Meelika Sander-Sõrmus, autor: erakogu

Täna, 1. aprillil alustas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja põllumajanduse valdkonna juhina tööd Meelika Sander-Sõrmus, kes varasemalt juhtis pikka aega Äripäeva teemaveebi Pollumajandus.ee.

„Meil on väga hea meel, et Meelika otsustas koja meeskonnaga liituda. Usun, et tal on olemas vajalikud teadmised ja väga hea ülevaade Eesti põllumajandussektoris toimuvast. Tänu pikaajalisele tööle põllumajanduse valdkonnas tunneb ta hästi ka paljusid meie valdkonnaga seotud ettevõtjaid ja koja koostööpartnereid,“ ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.

„Meelika hakkab kojas kureerima põllumajanduse ja metsanduse valdkondi, kuid kindlasti suudame tänu tema väärtuslikule varasemale kogemusele tugevdada ka koja teavituse ja turundusega seotud tegevusi ning tihendada koostööd liikmetega,“ lisas koja juht.

Meelika Sander-Sõrmus on omandanud kõrghariduse Eesti Maaülikoolis linna- ja tööstusmaastike planeerimise erialal. Samuti on tal agronoomiaalane haridus Jäneda Õppe ja Nõuande Keskusest. Lisaks on ta läbi aastate täiendanud teadmisi üld-, personali- ja finantsjuhtimise ning juriidika teemadel.

Viimased 8,5 aastat on Meelika vedanud Äripäeva teemaveebi Põllumajandus.ee, olles ise selle veebi loojaks, sisuloojaks kui kogu tegevuse eestvedajaks. Töö selle veebiga on teda kokku viinud Eesti põllumajandussektori oluliste osapooltega – riigiasutuste, koolide ja ettevõtjatega. Alates 2019. aasta algusest juhtis ta lisaks põllumajanduse teemaveebile paralleelselt ka Äripäeva ka teemaveebi Metsamajandusuudised.ee. Eelnevalt on Meelika töötanud kaubandussektoris, olles Selver ASi arendusprojektide juht ning Merimetsa Selveri juhataja ning ka kinnisvarahalduses, Kinnisvarateenindus OÜ arendusjuhina.

Meelika on Eesti Rukki Seltsi volikogu liige, ta kuulub Eesti Maaülikooli vilistlaskokku ning 2017. aastal tunnustas Maaeluministeerium tema tööd sektoris hõbedase teenetemärgiga.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda on loodud 1996. aastal. Koda on Eesti suurim maamajanduse valdkonna ettevõtjate esindusorganisatsioon, koondades põllumajandustootjaid, toiduainetööstusi, mitmesuguseid sektori sidusettevõtteid ja metsaühistuid. Koja eesmärk on soodsa ettevõtluskeskkonna kujundamine Eesti põllumajandustootjate, põllumajandussaaduste töötlejate, metsa- ja maamajandusettevõtjate stabiilseks arenguks, samuti nende valdkondade ettevõtjate horisontaalse ja vertikaalse koostöö ning ühistegevuse arendamine.

Eelmine luguLinnugripi leviku vältimiseks tuleb hoida linde siseruumis
Järgmine luguEesti saatkonnad USA-s ja Kanadas pakuvad Eesti toidutootjatele turgudele sisenemiseks abi