Leningradi oblasti asekuberner koos äridelegatsiooniga tutvub Eesti põllumajanduse ja toidutootmisega

13. – 15. maini on Eestis visiidil Leningradi oblasti asekuberner Sergei Jahnjuk koos teda saatva äridelegatsiooniga. Visiidi käigus on kavas kohtumine põllumajandusministeeriumi kantsleri Ants Noodaga ning Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuse, põllumajandusettevõtete ja toiduainetööstuste külastused. Samuti korraldab põllumajandusministeerium koostöös Eesti Põllumajandus-Kaubanduskojaga ettevõtjate ümarlaua põllumajandusministeeriumis.

2011. aastal oli Venemaa Eesti kolmas ekspordipartner Rootsi ja Soome järel. Statistikaameti andmetel moodustas  Eesti põllumajandussaaduste ja toidukaupade eksport Venemaale  20,3 protsenti. Ekspordi maht Venemaale oli põllumajandussaaduste ja toidu kaubagruppides kokku 206,5 miljonit eurot. 2011. aastal olid olulisemad ekspordiartiklid Venemaale joogid ja alkohol 95 milj EUR (54,3% selle kaubagrupi koguekspordist läheb Venemaale); elusloomad 30,3 milj EUR (66,4%); piimatooted 34,6 milj EUR (20,6%); kalatooted 14,5 milj EUR (11,4%).

Venemaa delegatsioon külastab ka Lääne-Virumaa maavalitsust ja mitmeid selles maakonnas tegutsevaid põllumajandusettevõtteid ning toidutööstusi.
Eelmine luguPõllumeeste Keskliit: Loodame valitsuse mõistvale suhtumisele
Järgmine luguPõllumajandus-Kaubanduskoja hinnangul peaks Eesti osalema 2015. aasta maailmanäitusel