Fotod: Metsavenna turismitalus toimus Raclettipesa avamine

Juustumeister Michel Lepage on suurte kogemustega väiketootjate nõustaja. Foto: Mirjam Pikkmets

Veebruari lõpus toimus Metsavenna turismitalus õppepäev piimaväikekäitlejatele, mille raames tutvuti lähemalt sinihallitusjuustude valmistamisega. Koolitajaks oli Michel Lepage, kes on Talumeiereide Liitu kuuluvaid juustumeistreid koolitanud juba üle 15 aasta.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda korraldas koostöös Talumeiereide Liiduga infopäeva piima väikekäitlejatele. Päeva alustati üheskoos sinihallitusjuustu valmistamisega. Pärast koolituspäeva degusteerisid  osalejad erinevaid Talumeiereide Liidu liikmete

valmistatud juustusid ning said vahetut tagasisidet koolitajalt. Michel Lepage on 46-aastase töökogemusega  Prantsuse juustukonsultant, kes on koolitanud meistreid üle terve maailma.

„Rõõm oli tõdeda, et aastate pikkune töö on vilja kandnud ning Eestis valmistatavad käsitöö juustud on kvaliteetsed ja maitsvad,“ ütles üks koolituse eestvedajaid, Mätiku Talumeierei juht Mirjam Pikkmets.

Päev lõppes Metsavenna talus Raclettipesa avamisega. Koolitusel osalejad tõdesid, et Võrumaa metsade vahel on nüüd võimalik saada tõeline prantsusepärane gurmeekogemus. Meelis Mõttus, kes on juba aastaid panustanud juustutootmise kultuuri Eestis selgitas, et Raclette on Prantsuse tüüpi juust, mida valmistab Eestis Metsavenna Meierei. Raclette’i süüakse sulatatuna röstitud saia, kartuli, suitsuliha või köögiviljadega.

Metsavenna Meiereis valmistatakse lisaks tavapärastele piimatoodetele nagu näiteks või, keefir, jogurt, piim ka väga omanäolisi ning maitsvaid juustusid. Eriliselt tasub toodetest muidugi välja tuua geograafilise tähisega kaitstud traditsioonilist sõira. Kõike eelmainitut toodetakse mahepõllumajanduslikult.

Talumeiereide Liit on ühendab piimatöötlejaid ja seda kavandavaid talusid Eestis. Peamine eesmärk on edendada väikemeiereide tegevust.

Eelmine lugu06.03.2024 konverents Aiandusfoorum 2024
Järgmine luguAnts Noot: Valitsuskoalitsiooni läbirääkimistel ei tohi unustada kestlikku toidutootmist