Eesti Aiandusliit asutas tulevaste aednike toetuseks stipendiumifondi

Anname rõõmuga teada, et meie liige, Eesti Aiandusliit, on asutanud uue stipendiumifondi eesmärgiga toetada ja julgustada aedniku eriala õpilasi. Stipendiumifond „Aiandustootjalt õppijale“ loodi Räpina Aianduskooli 100. juubeliks, millega märgitakse ühtlasi liidu pühendumist aiandushariduse edendamisele.

Stipendium suunatakse päevase õppe aedniku eriala õpilastele, kes on näidanud üles akadeemilist tipptaset, edukalt läbinud praktika ning aktiivselt osalenud erialastes tegevustes. Stipendiumi suuruseks on 2000 eurot ja seda saab taotleda kord aastas.

Eesti Aiandusliidu tegevjuht Raimond Strastini sõnul on asutajad ka ise veel uue stipendiumiprogrammi loomisest elevil. „Kutsume kõiki aiandusest ja aedniku erialast huvituvaid ettevõtjaid stipendiumiprogrammi panustama. See on suurepärane võimalus investeerida tulevaste aednike haridusse ja toetada nende professionaalset arengut,“ ütles Strastin.

„Stipendiumi ei saa võtta ainult kui rahalist toetust, vaid ka kui tunnustust õpilaste raskele tööle ja pühendumusele. See on investeering tulevikku, mis aitab kaasa Eesti aiandussektori jätkusuutlikule arengule,“ lisas Strastin.

Stipendiumiprogrammi kohta lisandub täpsem info Aiandusliidu veebile.

Eesti Aiandusliit on mittetulundusühing, mis ühendab aiandushuvilisi ja -spetsialiste üle Eesti. Liidu eesmärk on edendada aiandusalast haridust, teadust ja praktikat ning toetada aiandussektori arengut.

Lisainfo
Raimond Strastin
Tegevjuht
Eesti Aiandusliit
aiandusliit@aiandusliit.ee 
Tel 5259744

Eelmine luguNiidutehnika põllupäeva katsete põnevad tulemused
Järgmine lugu20 aastat Euroopa Liidus: maitsev tagasivaade Brüsselis!