Euroopa Parlamendi liikmed võtsid vastu Solidaarsuspiima

Balti riikide ja Soome põllumajandusorganisatsioonid kohtusid eile Brüsselis Euroopa Parlamendi liikmetega, kellele anti üle Balti riikide ja Soome põllumeeste ühispöördumine ja piimatootjate keerulisele olukorrale viitav nn Solidaarsuspiim. Balti riikide ja Soome põllumajandusorganisatsioonid ei sea kahtluse alla Euroopa Liidu ühist poliitilist otsust Venemaa suhtes kehtestatud sanktsioonide osas. Pöördumisega kutsutakse Euroopa Liitu üles solidaarsusele Venemaa impordikeelu kahjude kompenseerimiseks põllumeestele. „See ei ole teie probleem, see on Euroopa Liidu probleem,“ ütles Solidaarsuspiima vastu võtnud Euroopa Parlamendi põllumajandus- ja maaelukomisjoni esimees  Czeslaw Adam Siekierski Balti riikide ja Soome põllumajandusorganisatsioonide esindajatele.

Solidaarsuspiima tulid vastu võtma ka Euroopa Parlamendi asepresident Olli Rehn, eelarvekomisjoni aseesimees Petri Sarvamaa, eelarvekomisjoni liikmed Urmas Paet, Indrek Tarand, Nils Torvalds, põllumajanduskomisjoni liikmed Albert Dess ja Sandra Kalniete ning väliskomisjoni liige Tunne Kelam.

Täna antakse pöördumine koos piimaga üle põllumajandusvolinik Phil Hoganile ja komisjoni asepresidendile Jyrki Katainenile ning EL Nõukogu eesistujamaa Itaalia esindajatele.

Fotosid piima üleandmisest võib vabalt kasutada viidates autorile (pildid: Juha Roininen; salasõna: Milk):

http://www.eup-images.com/gallery/Milk-Delegations-at-EP/G0000fVawSqiy2gs
Lisainfo: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus, info@epkk.ee, tel 520 5857

Eelmine luguEuroparlamendi liikmetele antakse täna Brüsselis üle Solidaarsuspiim
Järgmine luguKonkurss kooliõpilastele piimaprogrammmi tunnuslause leidmiseks