Eesti tutvustas Berliinis Grüne Wochel ulukiliha

Eesti tutvustas Berliinis 20.-29. jaanuarini 2012 toimunud maailma suurimal põllumajandus- ja toidumessil Grüne Woche (Roheline Nädal) ulukiliha ja metsaande. Eesti väljapaneku keskne teema sel aastal oli meie puutumata loodus, mets ja raba. Külastajatele pakuti põdra- ja metssealihast tooteid ning meie metsadele tüüpilisi marju ja seeni. Samuti oli külastajatel võimalus tutvuda Eesti loodus- ja maaturismi võimalustega.

Külalistele pakutavate toiduainete hulgast leiab põdraliha, põdra- ja metsseavorsti ning -sinki, murakalikööri ja -moosi, jõhvika-, pohla- ja mustikamoosi, -mahla ja -krõpse, soolatud kukeseeni, mett, murakamoosiga kodujuustu, ravimteesid, jõhvikakohukesi ja metsmarjadest maiustusi.

Lisaks ulukilihale ja marjadele on külastajatele pakutavas valikus ka traditsioonilised tooted, mis on võitnud sakslaste poolehoiu ja meelitavad igal aastal tagasi püsikundesid – lepasuitsu- ja kadakajuust, grillvorstid, rukkileib, vürtsikilud, või, vutimunad, sinep, astelpaju marmelaad, kamajahu, kali, õlu, viin, liköörid Vana Tallinn ja Kristallkümmel jm.

„Meie puutumata loodusest pärit värsked annid on suurepärane alus just Eestile omaste maitsete rõhutamiseks ja teiste maade väljapanekutest eristumiseks. Näiteks sakslaste jaoks eksootiline põdraliha on ka varasematel aastatel elavat huvi tekitanud. Tänavu oleme ulukilihatoodete sortimenti oluliselt laiendanud“, ütles EPKK juhataja Roomet Sõrmus Eesti väljapaneku iseloomustamiseks.

Eesti stendil hoiavad külastajate tuju üleval muusikutetrio Kait Tamra, Andrus Lehes ja Aldo Järve, kes esitavad kümne päeva jooksul Eesti rahvuslikku muusikat.

Täname ettevõtteid Eesti Pagar, Eesti And, Coca Cola HBC Eesti, E-Piim, Saaremaa Piimatööstus, Tartu Mill, Valio Eesti, Viru Muna, Kümmel ATM, Põltsamaa Felix, Kalev Chocolate Factory, DGM Shipping ja paljusid teisi Eesti toidutootjaid toetuse ja abi eest väljapaneku korraldamisel.

Eesti 120-ruutmeetrise stendi korraldab Põllumajandusministeeriumi tellimusel Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda. Eesti stendil toimub lisaks toidu ja turismivõimaluste tutvustamisele ka mitmeid olulisi kohtumisi erinevate riikide põllumajandusministrite ja -organisatsioonidega.

Grüne Wochel osalev põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ütles, et üritus annab muuhulgas suurepärase võimaluse kohtuda väljastpoolt Euroopa Liitu pärit riikide kolleegidega. Tänavu on Seedril kavas kahepoolsed kokkusaamised Gruusia ja Moldova põllumajandusministriga. “Mõlemad on Eesti jaoks välispoliitiliselt olulised riigid,” tähendas Seeder. Kõne alla tuleb senine ja tulevane koostöö, samuti kavandatakse Seedri visiite nii Moldovasse kui Gruusiasse.  Lisaks on 21. jaanuaril Seedril kohtumine Suurbritannia põllumajandusministri Caroline Spelmanniga, kus kõne all on Euroopa Liidu ühine põllumajanduspoliitika.

Eesti osaleb rahvusliku stendiga messil Rahvusvaheline Roheline Nädal tänavu juba 19. korda. Messi Internationale Grüne Woche peetakse 1926. aastast alates. Tänavu on messi partnerriik Rumeenia. Messi külastab kümne päeva jooksul umbes 400 000 inimest, väljapanek kokku on üle 100 000 m2. Vaata lisaks www.gruenewoche.de.

Lisainfo: Roomet Sõrmus, EPKK juhataja, tel + 372 5205 857

Eelmine luguPiimatoodang mullu suurenes
Järgmine luguBaltimaad kavandavad ühiseid samme ühise põllumajanduspoliitika reformi suunamiseks