Baltimaad kavandavad ühiseid samme ühise põllumajanduspoliitika reformi suunamiseks

Eesti, Läti ja Leedu jätkavad arutelusid, et täpsustada oma ühiseid seisukohti ja taktikalist tegevust Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika reformimisel. Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder kohtus täna Riias oma Läti ja Leedu kolleegidega, samuti Euroopa Parlamendi maaelu komisjoni liikmete Sandra Kalniete ja Mairead McGuinnessega.

„Otsisime ühispositsioone ja taktikat otsetoetuste võrdsustamise saavutamiseks,” ütles Seeder. Arutluse all olid lisaks rohestamise ka ekspordisubsiidiumid ja toetustasemete lõikamise teemad, mille puhul on Seedri sõnul samuti oluline ühiste positsioonide väljatöötamine.
Lisaks kohtus minister Seeder Läti Parlamendi spiikri Solvita Āboltinaga.
Eesti, Läti ja Leedu põllumajandusministrid ja põllumajandusorganisatsioonide juhid allkirjastasid 20. jaanuaril Berliinis ühisdeklaratsiooni, milles nõutakse põllumajanduse otsetoetuste kiiret võrdsustamist.  Ühisdeklaratsioonis märgitakse, et teistest Euroopa Liidu riikidest madalamad otsetoetused pärsivad Balti riikide talunike võimalusi konkureerida ühisturul.

Eesti, Läti ja Leedu esindajad leiavad, et järgmisel eelarveperioodil  peavad otsetoetuste tasemed liikmesriigiti erinema nii vähe kui võimalik.

Eelmine luguEesti tutvustas Berliinis Grüne Wochel ulukiliha
Järgmine luguTartumaa Põllumeeste Liit: Põllumehed kaotavad toetuste hilisema väljamakse tõttu ligi miljon eurot