Eesti toidutootjate ja kaupmeeste hea koostöö tagab toiduainete kättesaadavuse

Foto: shutterstock.com

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda saatis täna Eesti Kaupmeeste Liidule pöördumise seoses koroonaviiruse (COVID-19) leviku ohu ja Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud eriolukorraga, mis on tinginud tarbijate hulgas teatava toiduainete ostupaanika. Koda kinnitab, et Eesti toidutootjad teevad kõik endast oleneva, et tagada põhitoiduainete igapäevane kättesaadavus. Oluline on säilitada rahu ja käituda mõistlikult.

 

„Tarbijate nõudlus toiduainete järele on mitmetes kaubagruppides järsult suurenenud, mis omakorda tähendab toidutootjatele märkimisväärselt suuremas mahus tellimusi kaupluste poolt. Teisalt on tootjate jaoks üha keerulisemaks muutumas tava­päraste tarneahelate ladus toimimine ning ka tööjõu kättesaadavusega võib tekkida raskusi,“ ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.

 

Sõrmuse sõnul on selles olukorras oluline kõikide toiduainete tarneahela osaliste hea koostöö. Kindlasti on näiteks äärmiselt ebaõiglane kehtestada tarnijatele sanktsioone tellimuste osalise või täieliku täitmata jätmise eest. „Vastavalt kaupmeeste ja toidutootjate vahel sõlmitud kauplemise heale tavale kohaldatakse sanktsioone eelkõige selleks, et hüvitada rikkumisest tekkiv kahju. Kinnitame, et meie organisatsiooni kuuluvad toidutootjad ja -töötlejad teevad kõik endast oleneva, et tellimusi võimalikult suures mahus täita ning seeläbi anda panus tarbijate vajaduste rahuldamiseks ja toiduga varustamiseks,“ rõhutas Sõrmus kaupmeestele saadetud pöördumises.

 

Koroonaviiruse leviku mõjusid toiduainete tarneahela toimimisele on täna veel väga keeruline hinnata, kuid tekkinud olukord näitab ilmekalt kohaliku toidutootmise tähtsust Eesti toidujulgeoleku tagamisel. „Riikide poliitika kaubavahetuse tõkestamisel võib olla ettearvamatu, mistõttu saame toidujulgeoleku tagamisel kõige kindlamad olla oma riigi põllumeeste ja toidutootjate peale,“ rõhutas põllumajanduskoja juht.

 

Lisainfo: Roomet Sõrmus, EPKK, tel 52 058 57, roomet.sormus@epkk.ee

Eelmine luguGlüfosaat
Järgmine luguTaimekaitse ja keskkonnakaitse