Copa-Cogeca: Uue EL mahelogo tutvustamiseks peaks korraldama teavituskampaania

el mahelogo

EL põllumeeste ja ühistute organisatsioon Copa-Cogeca teatas   1. juulist sisse viidava uue EL mahetoodete logo kohta, et uus märk on küll teretulnud, kuid Euroopa Komisjon peaks alustama teavituskampaaniaga uue mahelogo tutvustamiseks tarbijatele. Uut logo tuleb kasutada kõigil eelpakendatud toiduainetel.

Copa-Cogeca peasekretär Pekka Pesonen ütles: “Ma olen väga rahul, et see logo 1. juulist sisse viiakse. Loodetavasti aitab uus mahemärk edendada ökoloogilist põllumajandust Euroopa Liidus.”

Uus EL mahemärk on tunduvalt erinev EL teistest kvaliteedimärkidest, mis loodetavasti aitab võrreldes vana logoga ära hoida tarbijate segadust. Siiski tuleb tarbijaid selle uue logo tähendusest teavitada. Teavituskampaania oleks suurepärane võimalus teavitada tarbijaid mahetootmisest ja nii panustada ökoloogilise põllumajanduse arengusse EL-is.

EL mahelogo võib kasutada nii EL kui kolmandate riikide toodetel, näidates seejuures toote päritolu. Siiski ei pea imporditud kaubad vastama EL tootmisele kehtestatud reeglitele, mistõttu peaks teavituskampaania keskenduma EL mahetoodangule, lisas Pesonen.

Uue EL mahelogo kohta leiab rohkem infot EL mahepõllumajanduse kodulehelt:

http://ec.europa.eu/agriculture/organic/home_et

Eelmine luguKuidas peaksid põllumajandustootjad käituma silokilega?
Järgmine luguEuroparlament: Vajame meetmeid põllumeestele õiglase sissetuleku kindlustamiseks