Baltic Agro AS ostis Werol Tehased (pankrotis) ettevõtte

Baltic Agro AS omandas enampakkumisel Werol Tehased AS (pankrotis) ettevõtte, mille koosseisu kuuluvad rapsi töötlemise tehas koos kinnistute ja sinna juurdekuuluvaga.

Werol Tehased AS oli Eesti ainuke rapsiõli töötlemise tehas. Tehas rafineerib pressitud rapsiseemnetest valmistatud õli ja müüb seda toiduõlina. Aastast 1998 töötava tehase tootmisvõimsus on 70 000 tonni.

Werol Tehased AS alustas enne pankrotti minekut uue rapsipressimise liini rajamist. Uue liini tootmisvõimsus 145 000 tonni aastas. Tehase uus osa ei ole veel töös olnud seoses tekkinud finantsraskustega käesoleva aasta alguses.
Baltic Agro AS nõukogu esimees Christian Junker on investeeringuga rahul: Täna on Baltic Agro üks suuremaid rapsi kokkuostjaid Eesti turul, mistõttu oli meil loomulikult huvi seista hea selle eest, et Weroli tegevus jätkuks ka tulevikus.
Baltic Agro AS tegevjuht Ants Puusta näeb samuti suuri võimalusi seoses Weroli omandamisega:
Eesti põllumajandusele on väga oluline, et meil oleks usaldusväärne rapsitöötlemistehas. Rapsikasvatus ja rapsikoogi kasutus on Eesti põllumeeste hulgas laialt levinud. Baltic Agro jaoks aga annab see omandamine võimaluse kasvatada ja laiendada oma äritegevust. Me saame põllumeestelt ostetud rapsiseemne töötlemisega astuda sammu edasi väärtusahelas ning luua lisaväärtust endale ja rapsikasvatajatele. Me oleme kindlad, et see tehing toetab ja tugevdab meie tegevust Baltikumis, ning annab võimaluse kasutada ära meie ettevõtte kogemusi rapsi töötlemisel teistest riikidest.
Pärast uue tootmisliini käivitamist peaks tehase käive ulatuma 80 miljoni euroni. Ettevõttel on täna 41 töötajat ja see asub Jõgeval. Baltic Agro AS omanik, Taanis baseeruv DLA Grupp omab juba rapsitöötlemise tehaseid Lätis ja Taanis. Koos käesoleva omandamisega on DLA rapsitöötlemise aastaseks kogumahuks 500 000 tonni.
Werol Tehased ettevõtte omandamine Baltic Agro AS poolt jõustub peale Konkurentsiameti poolt sellele heakskiidu andmist.
Lisainfo:
Christian Junker, Nõukogu esimees
AS Baltic Agro and DLA Group
tel +45 2030 5101
Ants Puusta, Tegevdirektor
Baltic Agro AS
tel +372 606 2260
Baltic Agro AS
Baltic Agro AS on põllumajandustarvikuid ja -teenuseid vahendav ettevõte Eestis, aastase käibega u 120 miljonit eurot.
DLA Group
Baltic Agro AS omanikuks on Taanis baseeruv DLA Group, mis koordineerib investeeringuid ning hankeid Taani ja rahvusvahelistele firmadele. DLA Group’i töötajate arv on 2600, aastane käive 2,1 miljardit eurot ja 2011 kasum oli 72 miljonit eurot.
Eelmine luguAP 2012 Leonid Linkov – Aravetel troonivad robotlaut ja biojaam
Järgmine luguValmis maamajanduslik töötervishoiu ja tööohutuse alane veebileht