Avaleht Põllumajandus AP 2012 Leonid Linkov – Aravetel troonivad robotlaut ja biojaam

AP 2012 Leonid Linkov – Aravetel troonivad robotlaut ja biojaam

Aravetel troonivad robotlaut ja biojaamLeonid Linkovi juhitaval Aravete Agro OÜ-l on suurim lüpsirobotitega farm, kus suvel avati ka biogaasijaam. See hakkab ümber töötama 100 000 tonni sõnnikut aastas. Oleme Aravetel, kus otse Mägise suurfarmi kõrvale on kerkinud biogaasijaam. Hiigelmõõtmetes mahutid mõjuvad alt üles vaadates otsekui startivad kosmoselaevad. Sealsamas kõrval laudas aga surisevad tasakesi kaheksa Lely Astronaudi lüpsirobotit, maheda muusika saatel lüpstakse siin laudas 500 lehma. Mõlema suurejoonelise projektiga – nii lüpsirobotite soetamise kui biogaasijaama ehitamisega – on seotud Aravete Agro kauaaegne juhataja Leonid Linkov, kes on tõstnud oma lüpsifarmi Euroopa paremate sekka. Edasi loe Maalehest.

KANDIDAAT

LEONID LINKOV
Aravete Agro OÜ – Ambla vald, Järvamaa.
– Piimakari koos noorloomadega 4000, piima aastatoodang üle 8000 kg, robotlaudas 10 000 kg lehma kohta.
– Maad haritakse 4500 ha, omandis 2000 ha. Tera­vilja saagikus 4–5 t/ha.
– 125 töötajat.
– 2008. a valmis kaheksa Lely Astronaut A3 robo­tiga laut 560 lehmale.
– 2012. a valmis Eesti esimene biogaasijaam, mis toodab 2 MW elektrit ja soojusenergiat lehma­lägast ja sõnnikust.
– Nüüdisaegne tehnoloogia, keskkonnasäästlik
majandamine.


KOMMENTAAR

RANDO VÄRNIK

Eesti Maaülikooli majandus- ja sotsiaal­instituudi direktor

Leonid Linkov on läbilöögivõimeline, samas keskkonnateadlik põllumees, kes tunneb ka ärikeskkonda. Ta oskab teha õigeid valikuid, suunata otsuseid ja oma seisukohti alati kaitsta.

Aravetele rajatud biogaasijaam on uudse tehnoloogiaga ettevõtmine, sõnnik väärindatakse biogaasiks, et jäätmetest vabaneda ja et kohalik piirkond saaks mõistlikuma hinnaga sooja.

Linkovi kiituseks saab öelda, et tal on julgust võtta uusi asju ette, kui üks arenguetapp on läbitud. Ta tunnetab hästi, mis on põllumajandusettevõtte arenguks oluline ja tema otsused põhinevad alati faktidel. Ka ei saa öelda, et väliskapital oleks tekitanud selles firmas mingeid probleeme, Aravete Agrosse investeeritakse palju, ettevõte on jätkusuutlik ja konkurentsivõimeline.

 

Eelmine luguAP 2012 Mati Kivipalu: Valgamaal kasvab teravili ja raps mühinal
Järgmine luguBaltic Agro AS ostis Werol Tehased (pankrotis) ettevõtte