Balti riikide protestitraktor jõuab 22. novembril Brüsselisse

Poolteist nädalat teel olnud „Balti ÜPP traktor“ jõuab neljapäeval, 22. novembril, Brüsselisse, kus toimub algusega 13 meeleavaldus Schumann-ringil, Cinquintanaire´i (Jubelparki) poolsel küljel. Kuigi traktorit tuli teel mitu korda remontida, pidas see vastu ning on meie meeleavaldusel õigel

ajal kohal.

Traktor alustas sõitu 12. novembril Tallinnast. Peatused koos meie nõudmisi selgitavate üritustega toimusid Eesti, Läti ja Leedu linnades. Huvilisi oli palju ja me suutsime neile selgitada oma õigustatud nõudmisi. Berliinis toimus sõbralikus õhkkonnas kohtumine Saksa põllumeeste juhtidega, kes avaldasid meile toetust ja mõistmist.

„EL Nõukogu hoone juures toimuval meeleavaldusel avaldame veelkord protesti ebavõrsete toetustasemete vastu ja loodame arusaamist, sest Balti riikide põllumehed ei taha olla veel järgmised seitse aastat need, kellele ülejäänud EL põllumehed ülevalt alla vaatavad. Loodame, et meie protest jõuab ka samal ajal toimuva ülemkogust osavõtjate kõrvadesse“, kinnitas Eesti põllumeeste keskliidu asepresident Jaan Sõrra.

„Balti riikidest osaleb sadakond põllumeest, oleme palunud meid toetama ka Eesti kogukonna Brüsselis. Anname Dacian Ciolose kabinetile üle põllumajandusminister Helir-Valdor Seedri poolt lähetatud raamatu Eesti loodusest, mis peaks ka võhikule selgeks tegema, et kavandatav nn rohestamine, kus osa põllumaast tuleb sööti jätta, ei ole Eestis asjakohane“, nentis Põllumajandus-kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus.

Lisainfo
Jaan Sõrra
508 7320

Roomet Sõrmus
520 5857

Ene Kärner
Eesti põllumajandusorganistsioonide
esindaja Brüsselis
+32494900173

Eelmine luguVälisminister Urmas Paet: Eesti soovib Euroopa Liidu uue eelarveprojekti täiendamist ühtekuuluvuspoliitika ja põllumajandustoetuste osas
Järgmine luguSeeder: toidujulgeoleku parim tagatis on konkurentsivõimeline põllumajandus