AP 2019 kandidaat: Indrek Klammeri farmis on maailma tipptehnoloogia

Fotol: Indrek Klammer, autor: Sven Arbet

Voore Farmi OÜ juhataja Indrek Klammer on aastatega rajanud Vinni valda edukalt toimiva põllumajandusettevõtete grupi, kus maad haritakse ligi 4000 hektarit, peetakse loomi, ja tööd saab 70 inimest.

Põline läänevirulane Indrek Klammer on südameasjaks võtnud oma kodukandi elu edendamise. Vähe on selliseid mehi, kes nii laiahaardeliselt on suutnud haarata kõiki maamajanduse valdkondi, lisanud sinna noorte koolitused ja praktika ning ajalooliste ehitiste taastamise.

“Minu vanaisa on pärandanud mulle väga hea läbisaamise inimestega, endiste taluperemeeste ja nende järeltulijatega, muidu ma poleks maad rentida saanud ega ettevõtteid rajada suutnud,” selgitas Indrek Klammer. Kõige olulisemad on inimsuhted, et edu saavutada.

Kõik tuleb läbi meeskonnatöö ja pere toetus on ülioluline.

“Ma ei tee kõike seda üksi. Meil on väga tugev meeskond, samuti pereettevõte. 20 aastat on aidanud abikaasa mul seda tööd teha ja viimastel aastatel ka poeg,” ütles Indrek Klammer.

OÜ Voore Farm tegeleb teraviljakasvatusega ja söödatootmisega. Lisaks on Klammeri juhtimise all kunagiste mõisade nimedega osaühingud, kus juba ajalooliselt on tegeldud põllumajandusega. Voore Mõisas on 700pealine piimakari, Kupna Mõisas kasvatatakse 3500 siga. Kulina Mõis kureerib lihatööstust ja kauplusi. Küti Mõisas on 350 lihaveist ja 750-l hektaril mahepõllundus. Kaasaegse masinapargi tööd juhib Voore Farm Teenustes põllumehe poeg Henrik Klammer.

Loe edasi Maalehest.


Kalev Jaanson, MESi nõuandeteenistuse konsulent:
Laia silmaringiga ettevõtja

Indrek Klammer on väga oma tööle pühendunud, laia silmaringiga ambitsioonikas ettevõtja ja juht. Tal on oma alal kogemust juba üle 25 aasta. Indrek on suutnud oma elu jooksul luua mitmeid jätkuvalt edukaid ettevõtteid, pakkudes sealhulgas püsivat tööd paljudele noortele, mis omakorda on aidanud tuua noori peresid tagasi maale. Ta julgeb vastu võtta suuri otsuseid ja riske, mis ongi eduka ettevõtluse aluseks.

Kandidaat Indrek Klammer

  • Lääne-Virumaa
  • Voore Farmi OÜ
  • Maad haritakse 3800 ha, sellest omandis 2700 ha.
  • Teraviljakasvatus 2300 ha-l, keskmine saagikus 6–7 t/ha. Söödatootmine 900 ha-l.
  • Neli tütarettevõtet: OÜs Voore Mõis piimakari 700, piimatoodang 11 000 kg lehma kohta aastas; OÜs Kupna Mõis 3000 siga; OÜs Kulina Mõis lihatööstus ja kauplused; OÜs Küti Mõis lihaveisekasvatus.
  • Voore Farm Teenuste OÜ masinapark pakub uusima tehnoloogiaga põllumajanduslikke teenuseid üle Eesti.
  • 70 töötajat


Foto: maaleht.delfi.ee

Eelmine luguAP 2019 kandidaat: Ly Kivikas juhib piimafarmi ja õpetab põllumehi
Järgmine luguAP 2019 kandidaat: Helga Pikkmetsa kari lüpsab vaid mahepiima