AP 2014: Tõnu Rahula arvutab kõik läbi

Tõnu Rahula arvutab kõik läbiOÜ Raikküla Farmer on järjest laienev kontsern, mis tegeleb piimatootmise, seakasvatuse, ehituse ja tehnikaga ning hoiab kohalikku kultuurielu. Kõike juhib Tõnu Rahula. Kui 2006. aastal valmis OÜ Raikküla Farmer uus laut, sattus samale ajale ka Rapla Säästumarketi avamine. Säästumarket oli tüüpehitis, laut valmis aga pärast aastatepikkust plaanimist ning kollasel pruunide liistudega hoonel on isegi kaaraknad. Toona küsiti Raplamaa lehes: arvake ära, kumb on kaubanduskeskus ja kumb loomalaut? “Ehitiste üle olen küll uhke,” ütleb Raikküla Farmeri tehnikaharidusega juhatuse esimees Tõnu Rahula. Esimene haridus on tal polütehnikumist, tehnikaülikoolis aga omandas esiteks energeetiku, teiseks ehitaja teadmised. Edasi loe Maalehest.

Kandidaat Tõnu Rahula
Kontsern OÜ Raikküla Farmer
Maad 3200 ha, sellest omandis 1500 ha.
1200 lehma, 1100 noorlooma, 17 000 nuumikut aastas.
Piimatootmine: müük 8060 t, keskmine toodang u 8 tonni lehma kohta.
Uus lüpsilaut, rekonstrueeritud 250kohaline vasikalaut nelja söötmisautomaadiga.
Tütarfirmad OÜ Valgu Farmer, OÜ Järvakandi Farmer, OÜ Raikküla Seakasvatus, OÜ Raikküla Ehitus, OÜ Raikküla Masinakeskus.
Netokäive (2013) 2 970 000 eurot, investeeringud 725 000 eurot, kasum 943 000 eurot.
Nüüdisaegne põllutehnika.
2/3 osakute omanik.
Tütar on ettevõtte finantsjuht, poeg ehitusjuht.
Palgatööjõud 50 inimest.

Kommentaar: Lilia Kulli, nõustaja

Tõnu Rahula on juhtinud kontserni tasakaalukalt ja sihikindlalt. Rahula on inimene, kes vaatab tulevikku optimistlikult. Investeeringud ettevõttesse kaalub ta põhjalikult läbi, ettevõtet arendatakse vastavalt võimalustele. Suurt tähelepanu on ettevõttes pööratud veisekasvatuse arendamisele ja loomade heaolule, mille tulemusena on aasta-aastalt suurenenud ka toodang. Taimekasvatuse ülesandeks on karja varustamine oma söödaga, söödatootmisel on rõhk silol. Sööda mitmekesistamiseks hakati ettevõttes kasvatama maisi ja tritikut. Uute kultuuride kasvatamisel õpitakse ka naabrite kogemustest. Tõnu Rahula tegemisi iseloomustab suur pühendumus. Ette­võttes on välja kujunenud tugev juhtide meeskond. Kõik see on OÜ Raikküla Farmeri viinud tipptegijate hulka.

Eelmine luguGLIMSTEDT ja EPKK: ebaselged õigusaktid võivad raisata põllumeeste raha
Järgmine luguEuroopa Komisjon teatas kriisiabi turukorralduse meetmete rakendamisest piimandussektoris