GLIMSTEDT ja EPKK: ebaselged õigusaktid võivad raisata põllumeeste raha

Advokaadibüroo GLIMSTEDT ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda esitasid käesoleval nädalal Keskkonnaametile selgitustaotluse saamaks juhiseid valdkonnas ühtse praktika kujundamiseks ning vastuseid, kuidas peavad deklareerima ja tasuma keskkonnatasu sea-, veise- ja linnukasvatusega tegelevad välisõhu saasteloa omajad.

Advokaadibüroo GLIMSTEDT keskkonnaõiguse eksperdi ja vandeadvokaadi Mirjam Vili sõnul on 1. juulil 2014  jõustunud välisõhu saasteloa künnisvõimsuste uue regulatsiooni ebapiisavad selgitused ja juhendid tõstatanud põllumeestes mitmeid küsimusi ning jätnud selgusetuks, kuidas muudatuste valguses käituda.

„Uue regulatsiooniga tõsteti põllumajandussektoris saasteloa omamise künnisvõimsust, mis vabastas alate 1. juulist 2014 välisõhu saasteloa omamise kohustusest mitmed sea-, veise- ja linnukasvatusega tegelevad põllumajandusettevõtjad, kes pidid varasema regulatsiooni kohaselt saasteluba omama.  Sellega seoses kadus ka ettevõtjate, kelle tegevus ei nõua uue regulatsiooni kohaselt enam saasteluba, saastetasu maksmise kohustus. Vastuseta jääb aga, kuidas täpsemalt peavad alates 1. juulist deklareerima ja tasuma keskkonnatasu sea-, veise- ja linnukasvatusega tegelevad välisõhu saasteloa omajad,“ ütles Vili.
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmuse sõnul on oluline, et saastetasu deklareerimise ja tasumise juhendid oleksid kõigile selged ja üheselt mõistetavad.“Tehtud muudatus võimaldab reaalselt põllumeestel keskkonnatasude pealt kokku hoida, kuid samas võib omaalgatuslikult ja ekslikult keskkonnatasude tasumata jätmine kaasa tuua sanktsioone ning täiendavaid kulutusi,“ sõnas Sõrmus.
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK) ja advokaadibüroo GLIMSTEDT sõlmisid 11. juulil 2014 ühiste kavatsuste protokolli, mille eesmärk on põllumajandus- ja toidusektori ettevõtjate keskkonnaõigusalase teadlikkuse edendamine.
1996. aastal loodud Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda on põllumajandus- ja toidusektori ettevõtete esindusorganisatsioon, mille eesmärk on oma tegevuse kaudu väärtustada Eesti põllumajandust ja toiduaineid nii kodu- kui välisturul. Koda toetab Eesti põllumeeste ja toidutöötlejate vahelist koostööd ning põllumajandussaaduste ja toiduainetega kauplemist nii sise- kui ka välisturul.
GLIMSTEDT on üks Baltikumi juhtivaid täisteenust pakkuvaid advokaadibüroosid, kus töötab kokku üle 250 advokaadi Tallinnas, Riias, Vilniuses, Minskis ja erinevates linnades Rootsis.
Lisainfo:
Mirjam Vili
Advokaat
Advokaadibüroo GLIMSTEDT
E-post:
Tel: +372 527 3703
Eelmine luguEesti Künniselts saadab kündjad Prantsusmaale MM-le
Järgmine luguAP 2014: Tõnu Rahula arvutab kõik läbi