AP 2012 Jaanus Berkmann edendab ratsasporti

Jaanus Berkmann edendab ratsasportiHobusekasvataja Jaanus Berkmann on aastatega edendanud hobumajandust ja ratsasporti Hiiumaal, pälvides Kärdla ratsupäevade korraldamise eest Eesti Kultuurkapitali preemia Kultuuripärl. “Hobuste juurde jõudsin 12 aastat tagasi oma tütarde Marise ja Maarja kaudu, lapsed käisid siis veel põhikoolis ja hakkasid paluma, et muretseksin neile kas või ühe hobuse, nad nii väga ihkasid ratsutada,” räägib Jaanus Berkmann. Kärdla lähedal Linnumäel nosivad uhked hobused koplis lakka keerutades rohtu. Berkmanni hobused on aasta ringi vähemalt päeval õues, selleks on neil 16 eri suurusega karjakoplit. Edasi loe Maalehest.

KANDIDAAT Jaanus Berkmann
FIE Jaanus Berkmann

– Kärdla, Hiiumaa.

– Hobusekasvatus, ratsaspordikooli pidamine, ratsavõistluste
korraldamine.

– 20 hobust, sporthobused, tori ja eesti maatõugu hobused.

– Maad kasutatakse 45 ha, sellest 25 ha on omandis. Karja- ja heinamaa
hobuste karjatamiseks ning ratsavõistluste korraldamiseks.
Niitmine teenustööna.

– Kaks palgatöötajat.

– Üheteist aasta jooksul on ratsatreeningutel osalenud ligi 80 last, ratsavõistlustel
700 ratsanikku.

KOMMENTAAR

Siim Nõmmoja, Eesti Ratsaspordi Liidu peasekretär

Ratsutamine, hobusekasvatus ja hobuste pidamine on üks maaelu alternatiive, see on tõusev trend Eestis. Seetõttu oleme hobusekasvataja, võistluste korraldaja ja spordiklubi vedaja Jaanus Berkmanni esitanud konkursi “Aasta põllumees” kandidaadiks.

Berkmann on vaieldamatult ere kuju hobumajanduse edendamisel Hiiumaal, tulihingeline oma maakonna patrioot ja kohaliku kogukonna hing. Ta on juba üle kümne aasta korraldanud Kärdla ratsupäevi, mis on ratsaliidu kalenderplaanis oma koha leidnud ja väga tähtis üritus meie ratsutajatele.

Oma tööd teeb Berkmann suure pühendumusega. Linnumäele on ta ehitanud ratsutamisväljakuid, maneeže, sealsetel karjamaadel peab ta oma hobuseid. Berkmann suudab ikka üllatada tema korraldatud ürituste ja ettevõtmiste hea tasemega.

Eelmine luguAP 2012 Madis Avi – Rukkirüütel tahab põldu harida vaid Eestis
Järgmine luguEesti parim mahetootja on Tarvastu Saariku talu Viljandimaalt