22.02.2022 – EPKK ja Eesti Töötukassa Facebook live “Karjääripeatus: MAAELU”

22. veebruar 2022 kell 16:30 – 18:00
FB-live Tallinna Karjäärikeskus

Eesti Töötukassa on koostöös Põllumajandus-Kaubanduskojaga sel korral kutsunud Karjääripeatusesse põllumehed ja -naised.

Koja tegevuse olulisteks alustaladeks on Eesti toidu, põllumajandus- ja metsandussaaduste kvaliteedi tõstmine ning maine ja tuntuse parandamine nii kodu- kui välisturul ning põllumajandusvaldkonna kutse andjana annab koda oma panuse ka maamajandusvaldkonna hariduse edendamiseks.

Sellest kõigest me vestlusringis ka räägime! Kuidas jõudsid meie esinejad põllumajanduse juurde? Kust tuleb põllumehe kirg? Kas maa külge kasvatakse varakult ja kuidas on linnalapsel võimalik maatööd enda tuleviku karjääriga siduda? Mis on selle töö juures rõõmu pakkuvat ja milliste muredega tuleb vahel rinda pista? Räägime tööturu vaatest, kui raske on maamajandusel võidelda töökohtade nimel uute erialade (IT, tehnoloogia) pealetungi tõttu ja uurime karjäärivõimalusi nii suur- kui väiketootmistes. Ning küsime kas ütlus „Põllumees põline rikas“ on pigem müüt või võimalus?

Laval on:
KAJA PIIRFELD, Remmelgamaa talu perenaine, Järvamaa Kutsehariduskeskuse õppejõud.
RANET ROOSITALU, Joosepi talu noorperemees ja Aasta Rahvapõllumees 2021
ANDRES VAAN, lihaveise- ja teraviljakasvataja, tõukarjaaretaja ja Aasta Põllumees 2021.

Vestlust veab KRISTEL AINSALU, Tallinna ja Harjumaa Karjäärikeskuse juhtivkarjäärispetsialist

Kaja on piimakarjakasvataja, loomakasvatuse kutseõpetaja ja maamajanduse konsulent. Juhib MTÜ- d Eesti Noortalunikud, mis koondab maaeluhuvilisi noori ettevõtjaid ning on mitmete sektori töögruppide tegevliige.

Ranet töötab Joosepi talus nii agronoomi kui ka turundus- ja müügijuhina. Ettevõtte peamine tegevusala on maasikakasvatus, lisaks köögiviljakasvatus ning hetkel on nad Eesti üks suurimaid maasikakasvatajaid. Aasta põllumees 2021 nominent. Aasta Rahvapõllumees 2021 tiitli omanik. Ranet omandas 2017 aastal Eesti Maaülikooli magistrikraadi põllumajandussaaduste tootmine ja turustamine.

Andres on sündinud Tallinnas ja õppinud erinevates koolides nii maal kui linnas. Lõpetanud magistriõpinguid Eesti Maaülikoolis põllumajanduse tootmise ja turustamise erialal. Peale gümnaasiumi lõpetamist oli ta mitmete valikute ees, huvi pakkusid nii õigusteadus, loodusteadused kui põllumajandus. Täna on ta oma valitud erialaga väga rahul, kuna saab iga päev oma töös käega katsutavat tulemust näha ja pakkuda tarbijale kohalikku kvaliteetset toodangut. Andres omab pereettevõtet põllumajanduses, mis tegeleb lihaveise- ja teraviljakasvatusega.

Sündmus toimub LIVE ülekandena Karjäärikeskuse Facebooki lehel ning on ka järelvaadatav.

Tule kuula, räägi kaasa ja jaga infot ka sõpradega!

Lisainfo:
Liina Lilleniit, Tallinna ja Harjumaa Karjäärikeskuse programmijuht
Tel 5699 2025
E-kiri liina.lilleniit@tootukassa.ee

Eelmine luguKoostöös otsiti lahendusi välistööjõu kaasamisele koroonatingimustes
Järgmine luguPõllumajanduslindude seespidamine muutub kohustuslikuks