10.02.2022 – EPKK Toiduohutuse konverents “Luubi all on mikromaailm”

Foto: Adobe Stock

TOIDUOHUTUSE KONVERENTS – Luubi all on mikromaailm
Aeg: 10. veebruar 2022 kell 10 – 17
Koht: Nordic Hotel Forum (Viru väljak 3, Tallinn) konverentsikeskuse SIRIUS saal + videoülekanne
Korraldaja: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda

VI Toiduohutuse hübriidkonverents „Luubi all on mikromaailm“ keskendub silmaga nähtamatutele mikroorganismidele, keda leidub triljonites meie ümber ja miljardites meis endis. Mikroorganismidel on tuleviku terviseteenuste ja jätkusuutliku toidutootmise seisukohalt oluline roll. Eestiski on välja töötatud mitmeid baktereid, mis toetavad inimeste toitumist või tõstavad loomasööda toiteväärtust.

Konverentsil astuvad üles teadlased ja oma ala eksperdid Eestist ja mujalt, kes räägivad kestlikust toidusüsteemist, mikrobioloogilistest väljakutsetest toidutootmises, hügieenist, mikrobioomist ning tulevikutoidust.

Registreerige osalemine Nordic Hotel Forumis kuni 2. veebruarini (seoses toitlustuse tellimisega lõpeb registreerimine varakult) või videoülekande jälgimise soov kuni 8. veebruarini SIIN.

PÄEVAKAVA*

 I osa – Kestlikud toidusüsteemid 10.15 – 12.15

  • Kestliku toidusüsteemi olemusMaaeluministeeriumi esindaja (kinnitamisel)
  • Mikrobioomi tähtsus tuleviku toidusKaren Hooper (Tony Blair Institute for Global Change, Policy Lead, Science & Innovation Unit)

12.15 – 13.00 Lõuna

 II osa – Luubi all on mikroorganismid 13.00 – 14.45

  • Kes elab meie sees? Maailm nimega mikrobioomJelena Štšepetova PhD, BioCC toitmise vanemteadur
  • Probiootilised bakterid(esineja kinnitamisel)
  • Hügieeni roll ja tulevikEpp Songisepp PhD, BioCC vanemteadur

14.45 – 15.15 Kohvipaus

III osa – Luubi all on geenid 15.15 – 17.00

  • Hirmufaktor „GMO“Hannes Kollist PhD, Tartu Ülikooli molekulaarse taimebioloogia professor
  • Geneetiliselt muundatud toidu tulevik – Sigrid Bratlie, NCE Heidner Biocluster, geenitehnoloogia projektijuht

*Korraldajal on õigus teha päevakavas muudatusi

NB! Vastavalt piirangutele saavad konverentsikeskuses osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud ja/või COVID-19 haiguse läbipõdenud inimesed vastava tõendi esitamisel.

Konverentsikeskuse saalidesse on paigaldatud mobiilsed viirusetõrjeseadmed Soome firmalt Genano. Seadme abil eemaldatakse õhust igas suuruses osakesed, sealhulgas nanoosakesed ja õhk puhastatakse kõikidest bakteritest ning viirustest.

Täiendava usaldusmeetmena pakutakse külalistele Eestis loodud kaelaskantavaid õhupuhasteid Respiray (30 seadet), mis puhastavad UV-kiirguse abil 99% sissehingatavast õhust.

Osalemine on kõigile TASUTA. Konverents toimub MAK 2014-2020 meetme „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ toidu ja toiduohutuse valdkonna raames.  Rahastamisallikas: Euroopa Maaelu Põllumajandusfond (EAFRD).

Lisainformatsioon: EPKK projektijuht Maire Vimb – 50 86 664 või maire@epkk.ee