Video: kuidas kujunevad toiduhinnad?

Foto: pixabay

Seekordsel EPA messil leidsid veebiseminaridel käsitlemist mitmed põnevad teemad. Üheks, millest räägiti, olid toiduhinnad ja kuidas need kujunevad. Priit Dreimann, Rakvere farmid AS algtootmise ja loomade varumise direktor ütles, et kuigi võib jääda tunne nagu oleks hinnatõus peatunud, siis võrreldes hindadega enne Venemaa sõda Ukrainas, on kõik toidukaubad tublisti kallinenud.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja toiduvaldkonna juht Meeli Lindsaar sõnas, et tarbijad ei adu toidutööstuse kulukohti nagu elekter, tooraine, prügikäitlemine, pakend jpm. „Nagu igas koduköögis, kui hakkame valmistama toitu, on koheselt kulukohad: meie külmik ja elektripliit tarbivad energiat, eelnevast toiduainete hankimisest rääkimata. Ka varem ostetud nõud ja tarvikud on kulukohaks, millele me sageli ei mõtle,“ tõi Lindsaar paralleele toidutööstusega.

Veebiseminari: Kuidas kujunevad toidu hinnad?, millel osalesid METK-i põllumajandusuuringute osakonna juhataja Ants-Hannes Viira, Rakvere farmid AS algtootmise ja loomade varumise direktor Priit Dreimann ja vestlust juhtis EPKK toiduvaldkonna juht Meeli Lindsaar saab järelkuulata SIIT.

Veebiseminar on salvestatud MAK 2014-2020 „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ raames. Rahastamisallikas: Euroopa Maaelu Põllumajandusfond (EAFRD). 

Eelmine luguVeebiseminar: Kas toiduraiskamine on uue ajastu mood?
Järgmine luguVaata kõiki 2024. aasta Eesti põllumajandus- ja toidutootjate uudiskirju