Uus väetiste regulatsioon suurendab väetisetoodete valikut

Euroopa Liidu uus väetiste regulatsioon suurendab väetisetoodete valikut ja seab saasteainete sisaldusele piirnormid. Foto: Pixabay

Valikut aitab suurendada võimalus taaskasutada erinevate tootmisharude kõrvalsaadusi ja luba tooteid toorainest olenemata kombineerida. Liidu tasemel saasteainete piirnormid väetistel seni puudusid.

„Euroopa Liidu ühtlustatud reeglid hõlmavad nüüdsest orgaanilisi ja orgaanilis-mineraalseid väetisi, mullaparandajaid, inhibiitoreid, taime biostimulante, kasvusubstraate ja erinevate toodete segusid. Saasteainete piirnormide esmakordne kehtestamine tagab aga mulla kaitse ja vähendab tervise- ja keskkonnariske,“ selgitas Maaeluministeeriumi taimetervise osakonnajuhataja asetäitja Tarvo Järve.

„Muudatused mõjutavad seega ettevõtjaid, kes toodavad, impordivad või levitavad Euroopa Liidu väetisetooteid, ning ühtlasi põllmajandustootjaid, kes kasutavad neid väetisetooteid. Säilib valikulise harmoniseerimise põhimõte: tootja saab jätkata väetiste turustamist riigi siseturul vastavalt riiklikele normidele, ent ühisturul kehtib ühtne kord,“ täpsustas Järve.

Uue liiduülese regulatsiooni sujuva toimimise tagamiseks muudeti ka Eesti riiklikke õigusakte. Uuendused jõustusid 16. juulil.

Rohkem infot: https://www.agri.ee/euroopa-liidu-uus-vaetisetoodete-maarus

Eelmine luguTarbija toidulaua ohutuse tagamiseks seiratakse pidevalt farme ning looma- ja linnuliha
Järgmine lugu31.07.2023 Infopäev „Jätkusuutlik silotootmine – Põllupäev Hummuli Agros”