Usbekid tunnevad huvi Eesti tõuloomakasvatuse vastu

Sel nädalal külastavad Eestit 10 Usbekistani suurfarmerit ja tõuloomade edasimüüjat, kelle eesmärgiks on tutvuda siinse tõuveiste kasvatuse ja kasvatajatega ning sõlmida eelkokkuleppeid tõuloomade aretusmaterjali ostuks.

„Külalised soovivad ennekõike koguda infot selle kohta, milliseid lisateadmisi nad vajavad, et viia ka enda riigis tõuloomaaretus kaasaegsemale tasemele. Oskusteavet vajatakse kogu farmi juhtimise, söötmise ja ka veterinaaria vallas, et siit tehtud oste kohapeal väärikalt edasi kasvatada,“ vahendas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja projektide koordinaator Silja Lehtpuu.

Usbekistanis on piimatootmise isevarustuse tase üksnes 5%, mis kõneleb valdkonna suurest arengupotentsiaalist. Valdkond on saanud ka riikliku toetuse, et aidata sektoril isevarustuse taset kiiremini tõsta. 

Külalised Usbekistanist viibivad Eestis 22. – 24. maini. Plaan on külastada JK Otsa talu OÜ farmi Lääne Virumaal ja FT Eesti OÜ farmi Ida-Virumaal (22. mail), Kaiu LT OÜ farmi Raplamaal (23. mail), Pirgo Anguse OÜ  farmi Harjumaal ja Kaska-Luiga farmi Põlvamaal (24. mail). Kolmapäeval on külaliste jaoks kavandatud  kohtumine Eesti Tõuloomakasvatuse Ühistu (ETKÜ) esindajatega Keavas.

Oma pikema visiidi käigus külastab sama grupp farme ka Soomes ja Lätis.

Käesoleva aasta lõpus toimub  EPPKK ja ETKÜ loomakasvatusspetsialistide vastu visiit Usbekistani kohalikesse farmidesse.

Visiidid toimuvad INTERREG Kesk-Läänemere programmist rahastatava projekti „Breed Expo 2“ raames. Projekti sihtturgudeks on Usbekistani kõrval ka Aserbaidžaan ja Türgi. 

Eelmine luguBakuu põllumajandusmess kujunes Eestile edukaks
Järgmine luguKoda otsustas liituda maaomanike meeleavaldusega