Ülevaade Eesti mahepõllumajandusest 2010

2010. aastal suurenes mahemaa pind võrreldes 2009. aastaga 19%, 121 815 hektarini, millest üleminekuaja oli läbinud 82 628 ha (68%). Kogu põllumajandusmaast moodustab mahemaa umbes 13%. Mahepõllumajanduse registris oli 1356 mahetootjat, kelles 848 tootjat tegeleb ka maheloomakasvatusega. Keskmine maheettevõtte suurus oli 2010. aastal 90 hektarit. Suurimatel maheettevõtetel oli üle 1000 hektari mahepõllumajanduslikku maad.

Mahetoidu töötlejaid oli 2010. aastal 40. Umbes pooled neist valmistavad nii mahe- kui ka tavatoodangut. Vaid mahetooteid valmistavad peamiselt oma toorainet kasutavad mahetalud. Töödeldakse kõiki peamisi tootegruppe – piima, liha, teravilja, marju, puu- ja köögivilju ning maitse- ja ravimtaimi.

Trükisest saab infot mahepõllumajandusliku taime- ja loomakasvatuse, töötlemise ning turustamise kohta. Käsitletakse järelevalvet, õigusakte ja toetust. Tutvustatakse ka mahepõllumajanduse ajalugu ja organisatsioone ning koolitust, nõustamist ja teadusuuringuid. Trükises on esitatud olulisemate mahepõllumajandusega seotud ametiasutuste ja organisatsioonide kontaktid.

Ülevaate leiab Mahepõllumajanduse Sihtasutuse kodulehelt www.maheklubi.ee

Eelmine luguHaabersti Rimis avati Eesti mahe- ja väiketootjate kaupu pakkuv talupood
Järgmine luguVenemaal Peterburi regioonis diagnoositi järjekordne sigade aafrika katku kolle