Haabersti Rimis avati Eesti mahe- ja väiketootjate kaupu pakkuv talupood

Rimi alustas märtsis Eesti talutoodete pilootprojektiga „Talu Toidab”, mille raames avati Haabersti Rimis Eesti mahe- ja väiketootjate kaupu pakkuv talupood. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda tunneb heameelt, et Rimi Eesti on astunud konkreetse sammu möödunud kevadel antud lubaduse elluviimiseks.

Maheklubi.ee andmetel on Haabersti Rimi talupoes oma toodetega esindatud 40 Eesti väiketootjat, kellest 27 pakuvad mahetoodangut. Talupoe sortimendis on esindatud kõik suuremad kaubagrupid nagu piima-, liha-, teravilja- ja pagaritooted. Samuti on valikus taimeteed, maitsetaimed, mesi, hoidised, munad, sinepid ning värske köögivili.

Projekti “Talu Toidab” esindaja mahetalunik Margus Lille sõnul on Haabersti Rimi talupood sisuliselt väike pood suure poe sees. “Talupoe eripära on aga see, et lettidelt leiab ainult eestimaiseid mahe- ja talutooteid,” lausus Lille. “Talupoe tooted on kasvatatud ja valmistatud südamega, tegu on meile tuttavate ja tuntud tootjate kaubaga, mille kvaliteedis võib kindel olla,” sõnas Lille.

Lille sõnul on esimeste nädalate jooksul tulnud talupoele palju häid sõnu. „Öeldakse, et meie kauplus on mugav alternatiiv talust kohapealt kauba ostmisele,” lausus Lille ja lisas, et näiteks turult ostes ei ole tihti teada, kas müüakse Eesti kaupa või importi eestimaise kauba pähe. „Samuti on kiidetud meie suurt mahetoodete valikut, öeldes, et varem pidi käima kolmes eri poes, et oma ostud tehtud saaks, nüüd saab kõik ostud teha siin,” ütles Lille.

Rimi turundus- ja kommunikatsioonijuhi Andrija Lilleoja sõnul tekkis talupoe pilootprojekti idee sellest, et tuua erikauplustes müüdavad talu- ja ökotooted igapäevasse ostukeskkonda. “Rimi talupood pakub võimalust saada nii ökotooted kui ka tavatoidukaubad ühest kohast ning tutvustada Eesti talumeeste toodangut ka neile tarbijatele, kes pole väiketootjate mitmekülgset sortimenti veel avastanud,” lausus Lilleoja.

Haabersti Rimi talupoe puhul on tegu pilootprojektiga, mille tegevuses lähtutakse klientide soovist ja huvist. “Kui klientide vastuvõtt osutub soojaks, siis tahame võimalusel laiendada sama ideed ka teistesse Rimi suurematesse kauplustesse,” lisas Lilleoja. “Esimesed nädalad on läinud küll väga edukalt ja tagasiside on olnud igati positiivne, ühtlasi on antud hetkel nõudlus ületamas pakkumist,” kommenteeris Lilleoja.

Margus Lille sõnul on enimmüüdud kaupadeks vabapidamisel kanade munad ja piimatooted. „Mahe toorpiima ostjad on rääkinud, et kui lapsed korra päris piima maitsesid, siis nüüd muud piima enam ei taha,” ütles Lille. Ta lisas, et väga minev kaup on ühtlasi mahesalatid ja -maitseained potis, mida tarnib Kopra Karjamõis.

Rimi talupoe käivitajad teevad koostööd tulundusühistuga Eesti Mahe, kelle abil jõuab valdav osa mahetoodangust kauplusesse.

Loe meenutuseks: Põllumajandus-Kaubanduskoda ja Rimi otsivad tootjatele lahendusi

Eelmine luguMaaelu Edendamise SA kohtus sealihatootjatega
Järgmine luguÜlevaade Eesti mahepõllumajandusest 2010