Ülejääva elektri müügil tulumaksu enam tasuda ei tule

Foto: Juuli Nemvalts
„Täna algas 2022. aasta tulude deklareerimine ja nüüd on ka kõikidel väiketootjatel olemas vajalik kindlus, et oma tarbest ülejääva elektri võrku müümisega ei kaasne täiendavat maksukohustust,“ ütles rahandusminister Annely Akkermann. Muudatus kehtib tagasiulatuvalt 2022. aasta algusest. 
 
Riigikogu kiitis täna, 15. veebruaril heaks elektrituruseaduse muudatused, millega vabastatakse oma tarbest ülejääva elektri võrku müümine tulumaksust. 

„Tuulest või päikesest omaks tarbeks elektrit tootmine nõuab alguses päris suurt investeeringut, seda investeeringut ei saa eraisikud tulust maha arvata ja lisaks oli maksustatud ka ülejääva elektri müük tulumaksuga. See ei soosinud taastuvenergia investeeringuid,“ selgitas minister muudatuste vajalikkust.

Maksuvaba on tulu elektrienergia müügist, mis on toodetud taastuvast energiaallikast elektrienergia tootmiseks mõeldud kuni 15 kilovatise tootmisseadmega. Korteriühistute puhul on valikuvõimalus 15 kW liitumispunkti või 8kW korteri kohta. See kehtib nii päikese- kui tuuleenergia seadmetele.

Eelmine luguKeskkonnafoorumil räägitud eesmärgid vajavad selgemaid juhiseid
Järgmine luguLoomakasvatajaid oodatakse osalema keskkonnahoidliku silotootmise pilootprogrammis