Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda kutsub osalema infopäeval “Ühistegevuse võimalused ja vajadused: head praktikad ja edulood”
Infopäeval annab Euroopa haneplatvormi koordinaator Bruno Pereira Leles ülevaate hanede populatsiooni kasvu ja trendide kaardistamise tulemustest, tõhusatest meetoditest hanede populatsioonide haldamiseks, parimatest praktikast ja uuenduslikest lähenemisviisidest teistes riikides ning sidusrühmade vahelise koostöö rollist ja kogemustest.
Rakvere Piimaühistu juht Priit Putko räägib ühistu tegevusest ja liikmetest, käsitledes nii väljakutseid kui ka nende lahendamise viise. Ta annab ülevaate liikmetele pakutavatest teenustest, selgitab, kuidas liikmeid kaasatakse, ning tutvustab ühistu tulevikuplaane, sealhulgas võimalikke investeeringuid. Lisaks jagab ta mõtteid koostöövõimalustest teiste ühistutega.
Iirimaa üks suurimaid põllumajandusühistuid, Tirlan, jagab oma ettekandes kogemusi ja häid tavasid üle 5000 tootjast koosneva liikmeskonna haldamisel. Ettekanne hõlmab põllumajandusnõustamise korraldamist, kvaliteedikavade rakendamist ning nende kasu liikmetele, samuti põllumajandussisendite hankimisteenuste arendamist. Lisaks tutvustatakse, milliseid teenuseid ja eeliseid liikmed saavad ning kuidas ühistu lahendab ees seisvaid väljakutseid.
Toimumisaeg: 17.12.2024 kell 12:00 – 14:30
Koht: Veebikeskkonnas Zoom
Infopäev ei ole järelvaadatav.
Päevakavas*:
12:00 – 12:10 Infopäeva avamine ja tehnilised nõuanded
12:10 – 12:55 Ülevaade Euroopa haneplatvormi (European Goose Management Platform) tööst. Bruno Pereira Leles, EGMP koordinaator
12:55 – 13:40 Rakvere Piimaühistu tutvustus. Priit Putko, RPÜ tegevjuht
13:40 – 14:25 Tirlan Põllumajandusühistu tutvustus. Pat Ryan, Tirlani piirkondlik müügijuht
14:25– 14:30 Päeva kokkuvõte
Infopäeva modereerib: Kaie Laaneväli-Vinokurov, EPKK tarneahela nõunik, e-post: kaie@epkk.ee, tel 53730600
*Korraldaja jätab endale õiguse teha päevakavas muudatusi
Lisainfo: Marge Mänd, EPKK projektijuht, e-post: marge@epkk.ee, tel: 53009034
Sündmus toimub MAK 2014-2020 „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ raames. Rahastamisallikas: Euroopa Maaelu Põllumajandusfond (EAFRD).