„Tere tulemast minu metsa!“

Foto: pixabay.com

Euroopa metsandusorganisatsioonide ühine meediakampaania tutvustab metsaomaniku tööd ja metsade tegelikku olukorda

„Euroopa metsad kaovad.” “Meie metsad on kohutavas, kohutavas seisus!” “Metsade hävitamine on ka Euroopa väljakutse.” „Metsaomanikud hoolivad rohkem rahast, kui elurikkusest.” … Need on mõned argumendid, mida ELi tasandil metsade üle peetavatel aruteludel tavaliselt kuulda saab. Tundub, et neid levitavatel isikutel puudub sageli arusaam kohapealse tegelikkuse kohta. Sageli aetakse ELi algatustes ja strateegiates segi metsade ülemaailmsed probleemid ELi metsade tegeliku olukorraga, jättes tähelepanuta riiklikud metsainventuuri andmed, mis tõestavad metsade säästva majandamise edukat rakendamist ELis. Uusim Forest Europe aruanne Euroopa metsade olukorra kohta annab selged näitajad: Euroopa metsaala on viimase 30 aasta jooksul kasvanud 9%, elurikkuse kaitseks määratud metsade pindala on 20 aastaga kasvanud 65%, metsade maht ja Euroopa metsades ladustatud süsiniku kaal on viimase 30 aasta jooksul kasvanud 50%.

Niisiis, kes on kunagi metsamajandamise kava näinud? Kes teab, kuidas ja miks tehakse hooldusraiet? Kes teab, millised on metsamajandamise kulud enne, kui saadakse tulu? Seega on hädasti vaja suurendada avalikkuse ja poliitikakujundajate teadmisi Euroopa metsade ja metsaomanike kohta ning mis oleks parem viis seda teha, kui anda sõna inimestele, kes on pühendanud oma elu metsade hooldamisele.

Videoklippide sari tutvustab metsanduse tegelikkust

Euroopa metsaomanike keskliit (CEPF), Copa-Cogeca ja Euroopa maaomanike organisatsioon (ELO) käivitasid sotsiaalmeedias teabekampaania nimega “Welcome to My Forest!”. Videoklippide sarjas kutsuvad mitme liikmesriigi metsaomanikud vaatajaid oma metsadesse vaatama, mida tähendab metsaomanikuks olemine, millised on väljakutsed, mis on nende metsamajandamise eesmärgid ja mis neid hoiab motiveerituna. See on reaalsus, mis on kaugel meedias esile kerkivast poleemikast ja üldistustest.

Metsaomanike eesmärk on oma metsa eest hästi hoolitseda

Pärast esimese kümne video vaatamist on selge, et metsaomanikud ei ole homogeenne rühm ja erinevaid metsi on sama palju kui metsaomanikke. Kõigil metsaomanikel on siiski üks ühine joon – nad kõik tahavad oma metsade eest võimalikult hästi hoolitseda, et need saaksid jätkuvalt eksisteerida ja pakkuda ühiskonnale oma paljusid hüvesid nii tänapäeval kui ka tulevastele põlvedele. Metsaomanikud edastavad ka olulise sõnumi, mis on tavameedias sageli unustatud: kliimamuutuste taustal on meie metsaressursside säästev majandamine võtmetähtsusega ning me peame säilitama sektori elujõulisena, kui tahame oma metsi tervena hoida.

Seetõttu kutsuvad kampaaniapartnerid kõiki jälgima #WelcomeToMyForest sotsiaalmeedias ja kuulama metsaomanikke – inimesi, kes oma metsa eest hoolitsedes hoolitsevad ka meie tuleviku eest.

Vaata videoid SIIT.

Eelmine luguDigitaliseerimine aitab ka loomakasvatussektorit rohelisemaks muuta
Järgmine luguPõllumajanduskütuse aktsiisisoodustusega tuleb kindlasti jätkata