Täna alanud infomessil Teeviit räägitakse noortele piimandusest

1.-2. detsembrini Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses toimuval messil Teeviit 2016 avab Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda piimabaari, kus tutvustatakse koos Eesti Maaülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Järvamaa Kutsehariduskeskuse ning Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooliga noortele piimatootmise ja loomakasvatusega seotud erialade õppimisvõimalusi Eestis.

„Piimatootmine on Eesti põllumajandus- ja toiduvaldkonna suurimaid harusid, meil on selleks väga head looduslikud eeldused ja pikad traditsioonid. Suudame toota piima nii Eestis tarbimiseks kui ka ekspordiks. Sellepärast ootame noori huvilisi oma stendile, et neile tutvustada Eestis piimatootmisega seotud erialasid. Piimatootmisel on Eestis tulevikku ja see annab noortele kindlasti tööd ja leiba,“ ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.

Messiks Teeviit valmis ka Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja koostatud väljaanne Teeviida piimauudised 2016, millest leiab lisaks õppimisvõimaluste tutvustustele ka portreelood toidu- ja piimandusvaldkonnas ilma teinud inimestest, kes oma teadmised ja oskused on saanud kas Eesti Maaülikoolis, Tallinna Tehnikaülikoolis, Järvamaa Kutsehariduskeskuses või Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis õppides.

Messil avatud piimabaaris saab maitsta Piimandusmuuseumi spetsialistide poolt kohapeal valmistatud võid ning ka erinevaid teisi piimatooteid. Piimabaar avatakse messil Teeviit 2016 kolmeaastase programmi „Piima- päeva pärl!“ raames, mille läbiviimist rahastavad Euroopa Komisjon, Maaelumajandusministeerium ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda.

Eelmine luguComparative study of manure spreading technologies
Järgmine luguMaaeluministri kava maksta kriisiabi kiiremini ja suuremas mahus on põllumeestele suureks toeks