Tallinna Toidumess 2011

2. kuni 4. novembrini toimus 14. Tallinna Toidumess. Tallinna Toidumessi korraldatakse alates 1993. aastast. Mess toimub vaheldumisi Tallinn FoodFestiga. Toidumess oli sel aastal suunatud vaid äriklientidele, mõelduna sellistele sektoritele nagu jae- ja hulgikaubandus, toidutootmine, toitlustus ja hotellindus ning eelnimetatutega seotud sidusalad. Messi külastasid ka seotud erialade ametikoolide õpilased.

Messil osales 95 eksponenti, sh 19 välisriikidest. Lisaks osales programmis üle 20 firma ja erialaliidu. Messile oodati kokku kuni seitset tuhandet külastajat.

Kolmapäeval, 2. novembril kell 12 avati mess ametlikult. Messi avas põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. Avamisele järgnes konkursi „Aasta kokaraamat 2011” võitjate väljakuulutamine. 2. novembril toimusid ka võistlused „Noorkokk 2011”, „Noor kondiiter 2011, „Noor pagar 2011”. Kahepäevast võistlust alustasid kelnerid ja noored teenindajad. Alustati ka jõulutoodete konkursile esitatud toodete hindamist. Osalesid lihatooted, pagaritooted, õlu ja hõõgvein.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja ühisstendil osalesid AS Saidafarm, OÜ Tervix, AS Linpet, OÜ Luke Farmimeierei ja Karja Pagariäri. EPKK tutvustas messil kvaliteedimärke Tunnustatud Eesti Maitse ja Tunnustatud Maitse.

Messi programm ja eksponendid: www.profexpo.ee/foodfair

Eelmine luguHelsingis esitletakse raamatute kõrval ka head Eesti toitu
Järgmine luguTallinna Toidumess 2011